Monitör kasayı algılamıyor

Ege Taner

Hectopat
Yeni aldığım hazır kasanın içinden ekran kartı ayrı şekilde geldi. Biz de onu çok bilmeden video izleyerek taktım ama monitöre takınca no signal coming frım Computer gibi bir mesaj çıkıyor. Bu arada daha klavye falan da yok, FreeDOS işletim sisteminde bunu olması normal mi? Yoksa ekran kartını yanlış mı taktık? Monitörde bir sıkıntı yok. Öbür kasalarda çalışıyor, bir bilginiz varsa söyler misiniz? Zaten kasa daha az önce geldi yarın arayıp soracağız.

Görüntüyü ekran kartından aldığından emin misin? Ekran kartının güç beslemesi yapılı mı? Kasa içinin bi fotorafını yollarsan kontrol edebiliriz.

Yeni aldığım hazır kasanın içinden ekran kartı ayrı şekilde geldi. Biz de onu çok bilmeden video izleyerek taktım ama monitöre takınca no signal coming frım Computer gibi bir mesaj çıkıyor. Bu arada daha klavye falan da yok, FreeDOS işletim sisteminde bunu olması normal mi? Yoksa ekran kartını yanlış mı taktık? Monitörde bir sıkıntı yok. Öbür kasalarda çalışıyor, bir bilginiz varsa söyler misiniz? Zaten kasa daha az önce geldi yarın arayıp soracağız.
Ekran kartının güç girişleri takılı mı ?
Görüntü aldığın kabloyu (Hdmi,dp) ekran kartına tak.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    162,6 KB · Görüntüleme: 37
  • image.jpg
    image.jpg
    149,4 KB · Görüntüleme: 31
  • image.jpg
    image.jpg
    132,8 KB · Görüntüleme: 30
DP kablosu kullanıyorsan ekran kartı ve monitör girişini kontrol et.Aynısını bende yaşamıştım meğerse ekran kartına bağlanan ucu tam oturmamış.HDMİ de aynı şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı