Monitör neye göre seçilmeli?

H.avni

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, şimdi ben i7 10. nesil işlemci ve 3060 ekran kartıyla bir PC topladım (her oyunda tahminen 300-400 FPS) ama monitör almadım daha. Şimdi size sorum şu: Ben kavisli ve büyük bir monitör istiyorum, 30+ inç (aklımda 34 inç bir model var). Eğer ben 144 Hz 34 inç bir monitör alırsam 240 Hz bir monitör yerine performansı nasıl etkiler? Aralarında ne gibi fark olur?

Oyun oynamak için alıyorsanız o inçlere çıkmamanızı tavsiye ederim. İnanın siz de bir süreden sonra ekranın neresine bakacağınızı şaşıracaksınız.

Full HD ise o sistem için Asus TUF 280Hz tavsiye ederim. 24 inçtir ama full HD'de 24 inç üstünü pek tavsiye etmem. Keskinlik çok azalıyor. 30 inç üstünde full HD almazdım ben şahsen.

30inc üzerinde 1080p de ekran pixelleşmesi oluyor hocam dikkatli ve yakından bakmazsanız çok belli etmez ama gene de gösteriyor kendini. Eğer büyük istiyorsanız 27 inc işinizi görecekdir 1080p için daha yükseğini almanızı tavsiye etmem. Monitör seçimini ise oynadığınız oyunlara veya monitörü kullanıma amacınıza göre belirleyin ben FPS oyunları oynayacağım diyorsanız eğer en az 144Hz 24inc alın ama yok ben hikaye oyunları oynayacağım diyorsanız 27inc 75Hz bir monitör alabilirsiniz. Diğer konu ise 144 ile 240 arasında fark var ancak 60 ile 144 arasındaki kadar uçurum değil bu yüzden ağırlıklı ve ileri düzey FPS oyunları oynamayacaksanız 240 almanıza gerek yok.

Geri
Yukarı