Çözüldü Monitör no signal uyarısı veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Koparan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, düne kadar laptopla birlikte monitör kullanıyordum. Hiçbir sorun yoktu. Dün ilk defa laptopa bağlı HDMI kablosunu söktüm Ethernet kablomu bağlayabilmek için. Sonrasında sabah uyandığımda monitör durduk yere gidiyordu. Monitör çalışıyor bir sorun yok ama no signal diyor. Gidiyor. Ekranı da algılamıyor. Sadece laptop ekranı duruyor. Tozdan kaynaklı olabilir mi diye düşünüyorum ama FIFA23'e girince de DirectX function hatası alıyorum ve oyun kapanıyor. Kabloyu sökene kadar böyle sorunlar yoktu.

Çözüm
Merhaba hocam, sorunu nasıl çözdünüz?
Bu sorunu bir süredir yaşıyorum. Denemediğim bir yol kaldı mı inanın belki yok kadar azdır.
Donanımsal (ekran kartımdan) olduğunu düşünüyorum ama inşallah değildir.

Biraz geç bir cevap olacak ama tozlanma yapmıştı kablo ve giriş. Oraları temizleyince düzeldi sorun.
No signal hatasının sebepleri ve çözümü:

Monitörde No signal
hatasının anlamı bilgisayarınızın monitörü kasadan sinyal alamıyor demektir.

Bilgisayar monitörünün kasadan sinyal alamamasının çeşitli sebepleri olabilir.

No signal hatasının sebepleri;

• Bilgisayar kasası kapalı, monitör açıksa No signal hatası alırsınız.
  • Bilgisayar kasası bir sebepten açılmıyor enerji gelmiyorsa No signal atası alırsınız.
  • Kasa ile monitör arasındaki kablo yerinden çıkmışsa No signal hatası alırsınız.
  • Kasa ile monitör arasındaki kabloda sorun varsa, pinler ezilmiş, kopma olmuşsa No signal hatası alırsınız.
  • Ekran kartınız arızalandıysa No signal hatası alırsınız
  • Ekran kartınız devre dışı bırakıldıysa No signal hatası alırsınız.
Sonuç olarak bu hata tamamen donanım kaynaklı bir hatadır. Sorun kasa ile monitör arasındaki kablo, ekran kartı, veya kasanın kendinden kaynaklanabilir.

Merhaba, düne kadar laptopla birlikte monitör kullanıyordum. Hiçbir sorun yoktu. Dün ilk defa laptopa bağlı HDMI kablosunu söktüm Ethernet kablomu bağlayabilmek için. Sonrasında sabah uyandığımda monitör durduk yere gidiyordu. Monitör çalışıyor bir sorun yok ama no signal diyor. Gidiyor. Ekranı da algılamıyor. Sadece laptop ekranı duruyor. Tozdan kaynaklı olabilir mi diye düşünüyorum ama FIFA23'e girince de DirectX function hatası alıyorum ve oyun kapanıyor. Kabloyu sökene kadar böyle sorunlar yoktu.
No signal hatasının sebepleri ve çözümü:

Monitörde No signal
hatasının anlamı bilgisayarınızın monitörü kasadan sinyal alamıyor demektir.

Bilgisayar monitörünün kasadan sinyal alamamasının çeşitli sebepleri olabilir.

No signal hatasının sebepleri;

• Bilgisayar kasası kapalı, monitör açıksa No signal hatası alırsınız.
  • Bilgisayar kasası bir sebepten açılmıyor enerji gelmiyorsa No signal atası alırsınız.
  • Kasa ile monitör arasındaki kablo yerinden çıkmışsa No signal hatası alırsınız.
  • Kasa ile monitör arasındaki kabloda sorun varsa, pinler ezilmiş, kopma olmuşsa No signal hatası alırsınız.
  • Ekran kartınız arızalandıysa No signal hatası alırsınız
  • Ekran kartınız devre dışı bırakıldıysa No signal hatası alırsınız.
Sonuç olarak bu hata tamamen donanım kaynaklı bir hatadır. Sorun kasa ile monitör arasındaki kablo, ekran kartı, veya kasanın kendinden kaynaklanabilir.
Bu sorunu bir süredir yaşıyorum. Denemediğim bir yol kaldı mı inanın belki yok kadar azdır.

Biraz geç bir cevap olacak ama tozlanma yapmıştı kablo ve giriş. Oraları temizleyince düzeldi sorun.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı