Monitör sesi geliyor bu sefer kulaklık sesi gidiyor

Şuan arkaya bağladım kulaklık dan ses geliyor.
Monitör'den ses geliyor.
Bu monitörün arkasındaki yeşil kablo ne acaba o mu benim kafamı karıştırıyor şuan o çıktı ve çıkmasına rağmen monitörden ses geliyor o neyin nesidir ?
Üstünde G yazıyor

G harfi Green'i temsil ediyor yani yeşil rengi. Ses almasının sebebi sesi muhtemlen HDMI'dan alıyor sıkıntı yok.

Bende HDMI ile ilgili kablo takılı değil Display port kablo takılı

Bir de şimdi bu üzerinde G yazan green i temsil eden kablomun yeri kasamın arka tarafın da işgal edildi bunu nereye takacağım ön tarafamı takayım bide bu kablo tam olarak nedir açarmısınız ?
HDMI ya takmaya çalışmıştım olmadı galiba HDMI yassıydı benimki düz olması gerek VGA dır o halde

Yeşil olan jak ses kablosu. Monitörünüzden ekran kartına giden kablo Display Port kablosu. Yeşil kabloyu takmanıza gerek yok şimdilik.
Display Port:

VGA:

Yani yeşil kablo fazlalık diyorsunuz yani display port o yeşil G olan green i temsil eden kablonun görevini yapıyor zaten diyorsunuz. Bende diyorum bu ne işe yarıyor çıkarıyorum birşey olmuyor takıyorum olmuyor

Monitördeki yeşil kablo belki de başka cihaza takıldığı zaman sesi alsın diye olabilir. Mesela telefondaki sesi monitöre vermek gibi. Hiç denemedim ama aklıma böyle bir şey geldi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…