Monitör sinyal yok hatası

copSteven

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
500GB HDD
Ekran kartı
Nvidia
İşlemci
i5
Merhaba,
Dün bilgisayarda Opera üzerinde gezinirken, Philips marka eski model monitörüm turuncu ışık vererek kapandı. Hemen ardından kasam, her açıldığında verdiği "bip" sesini art arda 8 9 kere verdi. Ben de powera basılı tutarak kasayı kapattım.

Tekrar açmak istediğimde yine klasik şekilde kasa açıldı. Ancak monitörün logosu ekranda göründü, hemen ardından sırasıyla sinyal yok, uyku moduna alınıyor yazısı çıktı. Ve turuncu ışık yaktı. Kasa bu sırada normal çalışıyordu.

Art arda denedim, pili çıkarttım tekrar taktım. RAM'i çıkartıp taktım, kasadaki pislikleri sildim. Ancak olmadı, sorun devam ediyor.

Sorun neydedir, nasıl çözerim? Yardımlarınızı bekliyorum :(

RAM slotlarını temizleyin. RAM'in takıldığı yeri silgiyle silin.
Yine görüntü gelmezse ekran kartı arızası.

Akşam deneyeceğim ram ve silgi olayını, teşekkür ederim.

Ekran kartı fanı çalışıyordu ama sorun yine de ekran kartında olabilir mi @Winginar
Dediğinizi yaptım, gelişme var pc'ye ekran geliyor.
Ancak sürekli bip bip bip diyerek kasa kendini yeniden başlatıyor. Şimdi bir tane rami çıkarttım. Yine birkaç defa aynısını yaptı şimdi açılıyor. Ondan mıdır?

Son düzenleme:

Ekran kartı fanı çalışıyordu ama sorun yine de ekran kartında olabilir mi @Winginar
Benim bilgisayarda, kablosu sallanmış, sallanmış en son o takılma yerini veya çipleri bozmuş.

Dediğinizi yaptım, gelişme var pc'ye ekran geliyor.
Ancak sürekli bip bip bip diyerek kasa kendini yeniden başlatıyor. Şimdi bir tane rami çıkarttım. Yine birkaç defa aynısını yaptı şimdi açılıyor. Ondan mıdır?
Olabilir. Farklı farklı ram çıkarıp takıp deneyin.

Ekran kartını çıkartıp anakarttan görüntü almayı ve yeniden başlamadan kullanabilmeyi dene. Sıkıntı yoksa ekran kartı...

BIOS'da Boot menüsünde 1. seçenekte HDD olmalı. Değilse öyle yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı