Çözüldü Monitör sinyal yok hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

UltimateGuide

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba halihazırda 2 RAM vardı bende 2x8 GB ben t-Force marka İncehesap üzerinden 2 adet daha 2x8 GB RAM aldım yeni aldıklarımı takınca monitör sinyal vermiyor sinyal yok yazıyor görüntü vermiyor 2 RAM'i çıkarınca sorunsuz çalışıyor ne yapmalıyım bu durumda hiç bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Çözüm
RAM hızları ve tipleri aynı mı? Ve anakart BIOS güncellemeniz son versiyon mu? Kontrol edip bilgi veriniz.

Anakart pilini çıkartıp 15 dakika bekledim ve şu an sorunsuz görüntü geldi teşekkür ederim görüşleriniz için 🌹

RAM hızları ve tipleri aynı mı? Ve anakart BIOS güncellemeniz son versiyon mu? Kontrol edip bilgi veriniz.

Çözüldü olarak nasıl işaretlerim?
Arkadaşlar merhaba halihazırda 2 RAM vardı bende 2x8 GB ben t-Force marka İncehesap üzerinden 2 adet daha 2x8 GB RAM aldım yeni aldıklarımı takınca monitör sinyal vermiyor sinyal yok yazıyor görüntü vermiyor 2 RAM'i çıkarınca sorunsuz çalışıyor ne yapmalıyım bu durumda hiç bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

RAM marka model hızları ayrı ayrı olarak belirtiniz. Anakart marka model belirtiniz. Ve RAM'ları hangi slotlara taktınız. Farklı slotlar var ise sıralama yaparak deneyiniz. 1-3, 2-4 gibi.

Eski RAM'leri sök yenileri tak görüntü var mı?
Görüntü yoksa yenileri tek tek dene. Yine yoksa RAM'lar uyumsuz anakartına.

RAM marka model hızları ayrı ayrı olarak belirtiniz. Anakart marka model belirtiniz. Ve RAM'ları hangi slotlara taktınız. Farklı slotlar var ise sıralama yaparak deneyiniz. 1-3, 2-4 gibi.

Eski RAM Corsair Vengeance ve 1-3 takılı.
Yeni RAM'lar t-Force marka RAM
Anakart ASUS EX-A320M Gaming modeli
Yeni gelenleri 2ve4e taktım daha sonra görüntü gelmedi sonra çıkardım sadece eski RAM'lar kaldı bu defa yine görüntü gelmedi RAM'leri sok tak yaptım eski olanları direkt BIOS'a attı ve F10 kaydet yaptım çıktım açıldı eskileri deneyeceğim şimdi bir daha.

Görüntü yoksa yenileri tek tek dene. Yine yoksa RAM'lar uyumsuz anakartına

Şu an dediğini yaptım ve yeni RAM'lar görüntü verdi şimdi eski olanları 2 ve 4'e takacağım bakalım.

Görüntü yoksa yenileri tek tek dene. Yine yoksa RAM'lar uyumsuz anakartına.

4'nu takınca olmuyor ama görüntü gelmiyor? Sebep nedir şimdi?

RAM'leri taktım ayrı ayrı yeni aldıklarım görüntü veriyor 4 tane takınca görüntü gelmiyor.

Eski RAM Corsair Vengeance ve 1-3 takılı.
Yeni RAM'lar t-Force marka RAM
Anakart ASUS EX-A320M Gaming modeli
Yeni gelenleri 2ve4e taktım daha sonra görüntü gelmedi sonra çıkardım sadece eski RAM'lar kaldı bu defa yine görüntü gelmedi RAM'leri sok tak yaptım eski olanları direkt BIOS'a attı ve F10 kaydet yaptım çıktım açıldı eskileri deneyeceğim şimdi bir daha.

Şu an dediğini yaptım ve yeni RAM'lar görüntü verdi şimdi eski olanları 2ve4e takacağım bakalım.

4'nu takınca olmuyor ama görüntü gelmiyor? Sebep nedir şimdi

RAM'leri taktım ayrı ayrı yeni aldıklarım görüntü veriyor 4tane takınca görüntü gelmiyor

RAM hızları ve tipleri aynı mı? Anakart BIOS güncellemeniz son versiyon mu? Kontrol edip bilgi veriniz.

Anakart pilini çıkartıp 15 dakika bekledim ve şu an sorunsuz görüntü geldi teşekkür ederim görüşleriniz için 🌹

Çözüldü olarak nasıl işaretlerim?

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı