Monitör ve Mouse'un bir anda kapanması ve CPU ışığının yanması

Bygkhn7109

Hectopat
Başlık biraz saçma oldu ama olayı şöyle açıklayayım. Bilgisayar ilk zamanlarında WattMan gibi sorunlar çıkarıyordu ama bu sorun ben BIOS'u ellediğimde oluyordu. Çünkü genelde kendime göre fanları ayarlarım. Sonra ince ayar yaparak bu hatan kurtuldum, bilmiyorum belki başka bir sebepten dolayı kurtulmuşta olabilirim. Sonraları ise monitörüm ve mouseum bir anda kesilmeye başladı. Bende diyorum herhalde HDMI kablosuyla bağlı olduğundan biraz görüntü geç geldiği için oluyor sanıyordum. Son bir ay bu olay sıklaşmaya başladı ve 6 ayda bir olan sorun haftada bir olmaya başladı. Biraz önce bilgisayarı açarken yine aynı şey oldu tam görüntüyü verirken bir anda kesildi. Ancak şu noktada belirtmeliyim ki bu olay oyun oynarken hiç başıma gelmedi, sadece PC açıkken ve bazen boştayken oluyordu. Ama genel olarak açılışta, dediğim gibi bugün açtığımda 3 4 defa denememe rağmen açılmadı ve dikkat ettim ki anakartın üzerinde CPU ışığı yanıyor. Tam bilgim olmasa da acaba voltaj ile alakalı bir sorun mu var acaba diyorum. Bu arada şu an PC açıldı, bende açılmışken ve zaman varken sorun ne belki biliniyordur diye sormak istedim.

Sistem.

Anakart; MSI B450 GAMING Plus.

İşlemci; AMD Ryzen 5 2500X 3.6 - 4.0GHz.

RAM; 2X Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz.

Ekran kartı; RX 570 Armor 4G OC.

Güç kaynağı; FSP Hyper k 600W.

Yeni konular

Geri
Yukarı