Monitörde +100 Hz overclock mümkün mü?

244012

Hectopat
Makaleler
7
Kuzende test ede ede 100 Hz'i geçtik. Bu mümkün mü? Nasıl oluyor? Oluyorsa da zararlı mı? Kafam karıştı

Hocam bulunan monitörün örnek 60Hz sini 160 mı yaptınız yoksa 100'ü mü geçtiniz?

Benim değil. 60Hz'den 75Hz'ye çıkardık. 100Hz'yi de geçiyor. 75Hz iyi midir? 100Hz'yi geçersek bozulur mu?
Ben de OC yapmayı düşünüyorum ama korkumdan yapamıyorum. Çok fazla yıpranır, monitörün bozulma ihtimali var, monitörün ömrünü kısaltır gibi cümleler duyduğum için yapmaktan vazgeçtim. İllaki yapacaksanız 75Hz yapın bence fazla yukarıya çıkmayın derim.

@244012 Direkt bi' zarar vermesi çok zor. Ömrünü çok az etkileyebilir, daha fazla güç çekeceği için daha çok ısınabilir ancak kafaya takılacak konular değil. En masum overclocklardan biri diyebilirim. Bu şekilde 5-6 yıl kullanan birçok insan var.

arkadaş millet 60 dan 100e çıkıyor sorunsuz ben 60dan 65 çıkamıyorum ya ekran kayıyor çözünürlük düşüyor nasıl bişey bi iş bu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…