Monitörde beyaz renkte karıncalanma sorunu

• Konuyu başlatan fixit
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 4B

fixit

Kilopat
Monitör ile ilgili garip bir sorun var. Beyaz renk tonlarında ekranda karıncalanma oluyor. İşin ilginç tarafı diğer renklerde bir sorun yok. Örneğin tarayıcıda iken arkaplan beyaz olursa bu olay kademeli olarak saniyeler içinde artıyor ve monitör karıncalanmadan adeta gözükmüyor ancak arkaplanı ayarlar vasıtası ile siyah yapınca hiç bir sorun kalmıyor. Aynı şey Youtube içinde geçerli arkaplan beyaz iken saniyeler içinde ekranda çok fazla karıncalanma meydana geliyor ancak gece modunu açınca düzeliyor. Monitör bana ait değil ancak sorun ilgimi çekti donanımsal bir hata olduğunu düşünüyorum. Bu konu hakkında fikri olan var mı?

Not: Farklı kablolar ile denendi, ekran kartı ve monitördeki giriş ve çıkışlar kontrol edildi ve temizlendi ancak sonuç değişmedi.

Paint üzerinden basit bir örnek. Diğer renklerde sorun yok ancak beyaz rengin hali böyle.

ekk.JPG

Aynı karıncalanma mı bilmiyorum ama bende de oluyordu, monitörün yanından Subwooferı aldıktan sonra düzeldi. Belki de manyetik alanında bir sorun yaratıyor.

Geri
Yukarı