Monitörde çıkan yatay çizgiler

Bartuu-

Hectopat
Monitörüm DPI kablosu ile laptopa bağlı kullanıyorum ve bilgisayarı her açtığımda ekranda sürekli hareket eden çizgiler çıkıyor ve yavaş yavaş bu çizgiler kayboluyordu. 1 hafta bilgisayarı açmadım ve bugün ise yine aynı sorun vardı üstüne ilk defa monitör ekranı karardı yani bu yatay çizgiler bitmeden ekran yavaşça siyah ekran oldu ve ekranı kapa aç yapmadığım sürece ekran gelmiyor. Kapa aç yapınca yine yatay çizgiler oluşuyor yine yavaşça siyah ekran kaplıyor.

Dosya Ekleri

• photo_2023-02-23_18-19-39.jpg
    photo_2023-02-23_18-19-39.jpg
    196,3 KB · Görüntüleme: 44
Hocam aynı sorun bende de oldu RAM'leri çıkartıp yumuşak bir silgiye sildim ve düzeldi RAM leriniz oksitlenme yapmış olabilir gözle görmek çok zor RAM'leri çıkartıp yumuşak bir silgiyle anakarta taktığınız sarımsı yerini silin.

DPI kabloyu.

Hocam aynı sorun bende de oldu RAM'leri çıkartıp yumuşak bir silgiye sildim ve düzeldi RAM leriniz oksitlenme yapmış olabilir gözle görmek çok zor RAM'leri çıkartıp yumuşak bir silgiyle anakarta taktığınız sarımsı yerini silin.

DPI kabloyu çıkarıp eski HDMI kablomu taktım ekran kendine geldi tekrardan DPI kablomu taktım şu anlık sorun yok eğer tekrar sorun olursa dediklerinizi yapacağım teşekkürler cevap için.

Geri
Yukarı