Monitörde karıncalanma

grkn14

Hectopat
Yer
WORLD
Daha fazla  
Merhaba, Valorant oynarken birden monitör kapandı ekran geldi ve bu şekilde karıncalanma yapıyor monitor. Sorun ekran kartında mi monitör de mi olabilir? Kabloları baktım temassızlık vb. yok. Sök tak yaptım düzelmedi, reset attım düzelmedi. İşlemci 12100F ekran kartı RX6600

20221110_012935.jpg

Konuyu açtıktan sonra baktım düzelmiş sorun nedir sizce? Ekran kartından böyle bildirim geldi.

20221110_013931.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Wattman hatasını alma sıklığın artarsa direk DDU ile ekran kartı driver silip, tekrar kurduğunuz zaman muhtemelen sorunlar ortadan kalkacaktır.

Wattman hatası. Apex oynarken bende de oluyordu, undervolt yapmayı düşünebilirsiniz.

Daha önceki deneyimlerime dayanarak sana yaşadığımı anlatmak istiyorum.

Bu sorunu AMD Radeon ekran kartında bir GPU sürümünde yaşadım. Tabii güncelleyince ne oldu? Bir süre idare ettik. Ardından yine bir çökme ama bu sefer karıncalanma değil sürücü komple gidiyor fakat ekran var. Yani temel sürücüye dönüyor. Neyse, yine güncelleme gelmiş hemen güncelledik. Aynı şekilde bir süre idare ediyor. Bazen aylar boyu dayanıyor. Sonra çökme oluyor. Bu sefer hep çöküyor. Chrome'un uzak masaüstü eklentisi sayesinde ekran görünüyor ama monitörlerde ekran yok. Yine güncelledim. Son güncellemeden sonra bir sorun yaşamadım.

Özetle ne kadar güncellersen güncelle bir süre sonra nadiren çökme ile karşılaşabiliyorsun. Buna ek olarak her GPU sürümünde adeta bir sanat eseri gibi farklı çökmeler oluyor.

Daha önceki deneyimlerime dayanarak sana yaşadığımı anlatmak istiyorum.

Bu sorunu AMD Radeon ekran kartında bir GPU sürümünde yaşadım. Tabii güncelleyince ne oldu? Bir süre idare ettik. Ardından yine bir çökme ama bu sefer karıncalanma değil sürücü komple gidiyor fakat ekran var. Yani temel sürücüye dönüyor. Neyse, yine güncelleme gelmiş hemen güncelledik. Aynı şekilde bir süre idare ediyor. Bazen aylar boyu dayanıyor. Sonra çökme oluyor. Bu sefer hep çöküyor. Chrome'un uzak masaüstü eklentisi sayesinde ekran görünüyor ama monitörlerde ekran yok. Yine güncelledim. Son güncellemeden sonra bir sorun yaşamadım.

Özetle ne kadar güncellersen güncelle bir süre sonra nadiren çökme ile karşılaşabiliyorsun. Buna ek olarak her GPU sürümünde adeta bir sanat eseri gibi farklı çökmeler oluyor.

AMD pişmanlıktır mı diyorsun yani 😉 kablo ile oynadığım zaman düzeldi ama ara sıra tekrar yapıyor güncelleme yapmayı deneyeceğim.

AMD pişmanlıktır mı diyorsun? 😉 Kablo ile oynadığım zaman düzeldi ama ara sıra tekrar yapıyor güncelleme yapmayı deneyeceğim.
Hayır, bence performans açısından başarılı bir ekran kartı ama optimizasyonunun sorunsuz olduğu söylenemez. Sanırım yapım firmaları NVIDIA ağırlıklı çalıştığı için AMD ekran kartları bu alanda zayıf kalıyor. Tabii NVIDIA kullandığım zamanlarda da sorunlar olmadı değil ama AMD'nin sorunları daha ciddi.

Yeni konular

Geri
Yukarı