Monitörde "mode not supported" hatası

fakuhluu

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
RX550 2GB
Merhaba, 1, 5-2 yıldır sıkıntısız bir şekilde kullandığım bilgisayarımın ekranında bir anda bir sorun çıkmaya başladı. Bu haftanın başında bir yere gitmem gerekti ve lazım olabileceğini düşündüğüm için monitörümde bağlı olan VGA-HDMI dönüştürücü ve VGA-VGA girişli kablomu yanıma aldım. Bugün evime tekrar döndüm fakat kabloları diğer konumda unutmuşum. Tekrar oraya gidip kabloları almak çok uzun süreceğinden yakın bir konumdan yenisini satın aldım ve bilgisayara doğru bir şekilde bağladım. Tabii şu an tek değişen şey kablo olsa da şahsen kablonun bu soruna neden olabileceğini sanmıyorum. Sorun ise ekran çözünürlüğünü ne yaparsam yapayım (800x600'den 1920x1080'e kadar hepsini teker denedim) ekran tam olarak monitöre sığmıyor ve önüme "mode not supported" yazısı çıkıyor. Monitörüm eski Casper marka 1680x1050 çözünürlüğünde bir monitör ve ekran kartım ise RX550 2 GB. Dediğim gibi daha önce hiç böyle bir durumla karşılaşmadım fakat şu an bilgisayarı doğru dürüst kullanamıyorum bile. Technopat'ın bilir kişilerine şimdiden teşekkürler.

Geri
Yukarı