Monitörde Ses Var Fakat Hoparlörde Yok

hitherif

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni bir kasaya geçtik. Tüm driverlar yüklendi. Monitörün hoparlöründen ses gelirken; taktığımız hoparlörden ses gelmiyor. Anakartın hem sub hem de rear sound çıkışı var. Her ikisinde de sistem hoparlörü tanıyor fakat ses bir türlü gelmiyor. Sorun gidermeyi denedim, driverı silip yeniden yükledim, problem devam ediyor. Görev yöneticisinden de baktığımda tüm sistemler tanınmış halde. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartta kulaklık simgesi takılı olan jaka taktığınızı düşünüyorum. Realtek Konsolundan çıkış için kulaklık seçip deneyin.

Son olarak arkada bir ses açın ve monitörünüzün görüntü kablosunu çıkarıp deneyin.

@Safa-TR Rear ve C/sub'a takarak denedim hocam.
@Safa-TR Rear ve C/sub'a takarak denedim hocam.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-12-13 at 01.49.12.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-13 at 01.49.12.jpeg
    147,8 KB · Görüntüleme: 26
Hocam çok saçma olacak şöyle bir çözüm buldum. Hoparlörü stereo yerine dört kanallı ses kaydı seçince ses gelmeye başladı. Sanırım sorun gigabyte'ın kendi yazılımı ile alakalıymış. Dört kanallı ses aygıtında ses verirken, hazır ekolayzır ayarını değiştirince de ses gidiyor mesela. Çok aptalca bir durum. Bunu kökten silip adam gibi bir şey yükleyebilir miyim acaba? @Safa-TR

Geri
Yukarı