Monitörden Tıkır Tıkır Sesler Geldi

Siya

Kilopat
Arkadaşlar monitörüm ve sistemim yeni. Demin monitörün arkasından, kabloların giriş tarafından tıkır tıkır sesler geldi ve 2 saniyeliğine siyah ekran aldım. Adeta biri tırnağıyla 3-4 kere tıklıyormuş gibi bir sesti. Muhtemelen kablo fazla akım verdi ve orada kısa devre gibi bir şey oluştu. Elektrikten pek anlamıyorum saçmalıyor da olabilirim. Kabloyu çıkardım ve biraz bakındım, herhangi bir şey yok. Ne kabloda ne de girişte bir ısınma yoktu. Tekrar taktım ve sorunsuz görüntü almaya devam ediyorum şu an. Ara sıra siyah bir ekran gelirdi, 2 saniye sürüp tekrar düzelirdi. Demek monitörden kaynaklanıyormuş. Peki ne yapmalıyım? Böyle giderse ekran kartı veya monitör zarar görür mü?

Monitörüm: Acer KG241QBMIIX 23.6'.

Kullandığım kablo: DisplayPort>HDMI. Yeni almıştım bilgisayarcıdan.

Muhtemelen güç kablosu tam oturmamıştır onu iyice bastırın.

Güç kablosuyla alakası olduğunu sanmıyorum hocam. Araştırdım, yeni nesil monitörlerde kablo teknolojisi tam oturmadığı için bu sıkıntıyı yaşayanlar varmış. Gerçi benim monitör çok da yeni nesil değil ama olsun, sıkıntı %80 ihtimal kablomdan kaynaklanıyor. Gidip konuşacağım bilgisayarcıyla, başka bir kabloyla değiştir diyeceğim. Ayrıca o ses tekrar etti ve videoya alma şansım oldu;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Görüntü de durmadan gidip geliyor. Videoda sıkmamak için biraz hızlandırma yaptım;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı