Monitöre Görüntü Gelmeme Sorunu

byefe004

Centipat
Arkadaşlar selam, konuyu hemen anlatıyorum. Bilgisayarımı kapatıp prizin düğmesine basıp elektriğini kesiyorum ve ondan sonraki gün bilgisayarı açmaya çalışınca kasa çalışıyor ekrana görüntü gelmiyor. Her gün anakarttaki JCMOS 1 pinine tornavida değdirerek bios sıfırlayıp görüntü gelmesini sağlıyorum. Bu sorunu kökten nasıl çözerim? her gün uğraşmak istemiyorum.

Arkadaşlar selam, konuyu hemen anlatıyorum. Bilgisayarımı kapatıp prizin düğmesine basıp elektriğini kesiyorum ve ondan sonraki gün bilgisayarı açmaya çalışınca kasa çalışıyor ekrana görüntü gelmiyor. Her gün anakarttaki JCMOS 1 pinine tornavida değdirerek bios sıfırlayıp görüntü gelmesini sağlıyorum. Bu sorunu kökten nasıl çözerim? her gün uğraşmak istemiyorum.
Ramlerin slotlarını değiştirin. Bios pilini çıkartıp 15dk kadar bekleyip geri takın.

BIOSTAR anakart sanırım, sorunun tam olarak neyden kaynaklandığını bilmiyorum ama o pin(JCMOS) ile BIOS sıfırlamak ve BIOS pili ile sıfırlamak arasında fark olmaması lazım.

Net bir bilgim yok, ekrana görüntü gelmediğinde bir hata mesajı vs. alıyor musunuz?
Hiçbir şey görünmüyor. Kasa çalışıyor görüntü yok. Bios sifirlamadan görüntü gelmiyor. Sanırım elektrik kesilince PC de bios ayarlarına birşey oluyor. Birde ben ilk bios sifirlamayi PC nin kabloları prize takılı priz açık bir şekilde yapmıştım ondan olabilirmi?

Geri
Yukarı