Monitöre Görüntü Gelmiyor.

Merhaba arkadaşlar benim bilgisayarım çalışıyor fakat monitöre görüntü gelmiyor. En son format atmak için BIOS'a girdim o ara can sıkıntısına işlemciye O.C yapayım dedim (Daha önce yapmıştım İşlemcim AMD 9750, Anakart çok kötü ECS 740Gm ) 210 FSB'yi geçince görüntü gelmiyordu. BIOS resetleyince düzeliyordu ancak Bu sefer BIOS resetlememe rağmen ekrana görüntü gelmedi. Sonra BIOS pilini çıkarttım bekledim taktım anakarta güç gelmedi. PSU'damı sorun var dedim PSU'yu kısa devre yapıp çalıştırdım sonra anakarta takınca 20+4 Pin'i Çalıştı bilgisayar ama yine görüntü yok. Statik elektriği alayım dedim 2 3 saniye fanlar döndü yine çalışmadı.

2+1 3GB RAM'im vardı teker teker farklı slotlarda denedim olmadı. Anakarta kadar herşeyi söktüm taktım olmadı. CMOS'tan Bıos sıfırladım olmadı. Ekran kartını çıkartıp Onboard çalıştırdım olmadı. Farklı (MSI anakartın BIOS Pili) denedim olmadı, hiç çalışmadı bilgisayar (Taktığım Pil daha Büyüktü kendi piline göre) Yardım edin lütfen daha ne yapacağımı bilemiyorum.

NOT: Olayı biraz çözdüm.İlk önce kabloyu PSU'dan söktüm Bios pilini ve CLR_Cmos jumperını çıkarttım kabloyu taktım görüntü geldi ama Bios pili vede CLR_Cmos takılı olmadığı için biosa girmemi istiyor Battery Low şeklinde hata verip geçemiyorum Biosa girmeden ve sonuçda açılmıyor CLR_Cmos jumper ını takınca görüntü gelmiyor.Anakartım ECS 740Gm buna uygun bulabilirmiyim Jumper ? başka nasıl çözebilirim yardım Edin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı