Monitöre OC yaptıktan sonra "input not supported" hatası

MordekaiseRR

Hectopat
Daha fazla  
Technopat'ın bir videosunda görmüştüm monitöre overclock yapıyordu. Ben de 75Hz'den 80Hz yapsam 5Hz'den bir şey olmaz dedim. Yapmaz olaydım. Monitör açılmıyor sadece input not supported hatası yazıyor. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim. İşletim sistemim Windows 10 Pro.

O zaman tam Windows yüklenme animasyonu geldiğinde bilgisayarı açma/kapama tuşundan kapatın, bu işlemi birkaç kez yapın. Sonrasında kurtarma moduna girecek, gelişmiş seçeneklerden başlangıç seçeneklerine basın ve yeniden başlatın. Sonra güvenli önyükleme yazanın karşısındaki rakama basın ve bilgisayarın açılmasını bekleyin. Açıldıktan sonra Win+R'ye basıp msconfig yazın, önyükleme sekmesine girin ve temel videoyu tikleyip uygulayın.
1659704294610.png

Sonrasında bilgisayarı yeniden başlatın ve Nvidia denetim masasına girebiliyorsanız girip o 80 Hertz olan profili silin. Giremiyorsanız da internetten Custom Resolution Utility adlı programı indirip açın ve 80 Hertz olan profili silip yeniden başlatın.

O zaman tam Windows yüklenme animasyonu geldiğinde bilgisayarı açma/kapama tuşundan kapatın, bu işlemi birkaç kez yapın. Sonrasında kurtarma moduna girecek, gelişmiş seçeneklerden başlangıç seçeneklerine basın ve yeniden başlatın. Sonra güvenli önyükleme yazanın karşısındaki rakama basın ve bilgisayarın açılmasını bekleyin. Açıldıktan sonra Win+R'ye basıp msconfig yazın, önyükleme sekmesine girin ve temel videoyu tikleyip uygulayın.
Eki Görüntüle 1475335
Sonrasında bilgisayarı yeniden başlatın ve Nvidia denetim masasına girebiliyorsanız girip o 80 Hertz olan profili silin. Giremiyorsanız da internetten Custom Resolution Utility adlı programı indirip açın ve 80 Hertz olan profili silip yeniden başlatın.
Hocam bu ekranda klavyem çalışmıyor birşey tıklayamıyorum. Ve bilgisayar Bi süre sonra kapanıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20220805_160802.jpg
    IMG_20220805_160802.jpg
    226,6 KB · Görüntüleme: 21
BIOS'taki bir ayar yüzünden olabilir, BIOS'a girip USB ayarlarını kontrol edebilirsiniz. Direkt load defaults yaparak da deneyebilirsiniz.

Güvenli moda girebilseydik hallederdik ama klavye o ekranda çalışmıyor, başka porta takıp deneyebilirsiniz. Yine olmazsa format tek çare gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı