Monitöre Windows açıldıktan sonra görüntü geliyor

RangeHero

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar monitörümün içindeki birkaç elektronik devrelerden bir kaçı kısa devre sonucu işlevini yitirdi ve bende işlevini yitiren parçaları yenisi ile değiştirdim(kondansatör vs.). Bu arada bilgisayarımı LED TV ile kullandım HDMI ile. BIOS'da işim vardı LED TV HDMI ile de BIOS'a girilmiyor bundan dolayı TV'ye VGA kablosunu bağladım işimi hallettim (DVI-VGA dönüştürücü kullanıyorum bu arada ekran kartımda VGA girişi yok) sonra bilgisayarın kasasını açtım HDD sata slotunu değiştirdim ve kasayı kapatıp Tvden VGA ile bağladığımda görüntü alamadım.

Sonra yaptığım monitörü bağladım bundada görüntü gelmiyor monitöre, sonra TV'den HDMI ile açıp AMD Catalyst ile 'Bileşik Senk.' ikonununa tıkladığımda görüntü gelmeye başladı VGA monitörüme, ama açılış ve BIOS ekranlarında görüntü yok. Sadece Windows ekranı geldiğinde görüntü geliyor ve görüntü bozuk gibi. Monitör üzerindeki tuşlarından monitör özelliklerine baktığımda ise 1920*1200 yazıyordu. Halbuki orijinalinde 1440*900 çözünürlükte bu mönitör.
Yardımcı olacak var mı acaba?
  • Ekran Kartı: Asus Strix R7 370
  • Anakart: MSI B150m Bazooka
  • Monitör: Datron 988A (eski bir LCD monitör)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem çok eski bir monitör hem de adaptör kullanıyorsun. Bir ihtimal BIOS'ta CSM'yi devreye sokarsan belki görüntü alırsın diyeceğim ama CSM zaten genelde devrede oluyor. Bunu deme sebebim ise salt UEFI seçilirse ekran kartı doğrudan monitör çözünürlüğünde boot ediyor. Ve sendeki adaptör de ekran kartına bunu 1080p olarak raporluyorsa, BIOS da 1080p görüntü yollar ama monitör desteklemediğinden görüntü alamazsın.

Özetle: Yeni bir monitör alma vakti gelmiş...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı