Monitöre Zarar Vermeden Nasıl Temizlenir?

Savia

Kilopat
Makaleler
1
Zamanla ekran üstünde nokta nokta kirler oluşuyor bildiğiniz gibi, bunlar nasıl ve neyle temizlenmeli? Mikro fiber beze kolonya sıkıp girişsem panele zarar verme şansım var sanırım, satılan LCD temizleme kitleri vs. işe yarar mı?

Zamanla ekran üstünde nokta nokta kirler oluşuyor bildiğiniz gibi, bunlar nasıl ve neyle temizlenmeli? Mikro fiber beze kolonya sıkıp girişsem panele zarar verme şansım var sanırım, satılan LCD temizleme kitleri vs. işe yarar mı?
Ben ekran temizlemek için özel bezler var mikrofiber bez ama biraz daha farklı.
Hissiyatı biraz daha kalın gibi geliyor.
Ben monitörün arkasında tutarak biraz bastırarak siliyorum bir sıkıntı çıkmıyor gayet güzel siliyor.
Bazen annem evde temizlik yaparken cam sil sıkarak siliyor :D şimdiye kadar sıkıntı olmadı ama silik silik lekeler çıkıyor ben bastırarak siliyorum çıkmayan bir leke olursa üstüne çok az cam sil sıkıp siliyorum.

Her ne ile temizlerseniz temizleyin, beziniz çok ıslak olmasın nemli diyebileceğimiz şekilde olsun, monitör sıcakken veya çalışır haldeyken de bu temizle işlemini yapmayınız. Islak mendil ile hiç temizleme yapmadım fakat nemli bez ile (yüzeyinin pürüzsüz olmasına dikkat edin) yapıyorum ve sıkıntısını görmedim.
İmkanınız var ise temizleme kitlerini kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı