Monitörü mü yükseltmeliyim işlemciyi mi?

144Hz monitör mü ryzen 5 3600 mü ?

• Oy verenlerin toplamı
    39
Dostum ben de ayni seyi belirttim okuduysan.
Zaten ben o kısmı konu sahibine belirttim. Size değil. :D
Cs-Go için 144 Hz de yetersiz kalabiliyor. Bana kalırsa genel ortalamaya bakarak tercihinizi yapın. Ama yinede 144 Hz candır.
144hz bence yeterli olacaktır. Zaten daha üstü hz değerleri pahalı. 144 hz en iyisi.
:D

Sistemin gayet yeterli. Monitörün de iş görür seviyede. Bence bu parayı illa harcayacağım diyorsan kendin için daha faydalı ürünlere bakabilirsin.

Monitöre bağlı değişebilir. 144hz 1ms bir monitör 1000tl'de olabilir, 2500tl'de. Konu sahibinin bütçesini ve almak istediği monitörü yazması lazım.
bütçem 1400 tl elimdeki monitörü 550 tl ye satıp üstüne koyacağım.
Ayrıca elimdeki işlemciyle anakartı satıp 950 lira gibi bir para elde edicem üstüne 400-500 daha koyup ryzen 5 3600 + anakart çekebilirim.
Anakart, islemci maliyetiyle monitor maliyeti bir degil. Butceniz ne kadar da belli degil. Sahsen Cs go oynamayi tercih ettiginiz icin monitor degistirin derim ama ilerliyen zamanlarda islemci konusunu nasil ele alirsiniz bilemem.
Elimdeki işlemciyle anakartı satıp 950 lira gibi bir para elde edicem üstüne 400-500 daha koyup ryzen 5 3600 + anakart çekebilirim.
İşlemciyi R5 3600 yapmak isterseniz anakart masrafi cikacak hic dusundunuz mu? Bu masrafi karsilayabilirseniz islemci degismek faydali olur.
Elimdeki işlemciyle anakartı satıp 950 lira gibi bir para elde edicem üstüne 400-500 daha koyup ryzen 5 3600 + anakart çekebilirim.

Dostum Unlost'u bilirsin arasıra monitör indirimleri yaptırtıyor 1000 liraya 144hz monitör sağlattırmıştı bizlere. Yani 1000 TL'ye bile 144Hz bir monitör bulunuyor yani sana söyleyeceğim şey; madem elinde toplam (işlemci ve monitörü de sattığında) 2800 TL kalıyor sana. Git Black Friday'da 1000 lira olursa yine o tarz monitörler ondan al bir adet sonra da, 1800 TL ile işlemci alırsın.

Bekleyin 2 sene filan bekleseniz bütçeniz baya bir yükselir ve bilgisayar alacağınız zaman bunu da satar yeni bir sistem alırsınız indirimler olunca.

İşlemci gayet yeterli ekran kartı için ikisi de 3 sene öncesinin zaten. Hani işlemci eski nesil olsa tamam. Senin sorunun başka yerde bana kalırsa. Ya korsan oyun oynuyorsan ondandır ya da grafik kalitesi basıp çözünürlük düşürdüysen o yüzdendir. Monitör değiştir derdim o yüzden ama. Şimdi gidip 144 Hz full HD monitör alsan 2 sene sonra sistem topladığında 2K'de oyun oynama yaygınlaşacak. Eee bu sefer de sistem cayır cayır 2K'de oyun oynatabilecekken monitör HD'de kalacak sistemin verimini alamayacaksın. O yüzden en iyisi bütün sistemle beraber monitörü değiştirmek. Ha sen dersin ki 144 Hz 2K alacağım şimdi de ona okey mantıklı olan o olur.

Ayrıca elimdeki işlemciyle anakartı satıp 950 lira gibi bir para elde edicem üstüne 400-500 daha koyup ryzen 5 3600 + anakart çekebilirim.
Tamamda monitör bütçesi 1950 tl oluyor. İşlemci anakart bütçesi en fazla 1450 tl ediyor. Şuanki sıfır 3600'ler 1300 tl civarı, en düşük b450 anakart ise indirimle 350tl oluyor. İndirimle alsanız bile 3600'e yakışmaz o anakart.

Tamamda monitör bütçesi 1950 tl oluyor. İşlemci anakart bütçesi en fazla 1450 tl ediyor. Şuanki sıfır 3600'ler 1300 tl civarı, en düşük b450 anakart ise indirimle 350tl oluyor. İndirimle alsanız bile 3600'e yakışmaz o anakart.
monitöre verebileceğim en fazla para 1500TL zorlarsam i5 9400f ya da ryzen 5 3600 alıp üstüne de anakart alırsam yine 1500-1800 lira vericem hangisini yapmak daha mantıklı diye sordum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı