G274QRFW monitörde ışık sızması var mı?

Vallahi tam siyah değil ama fotodaki gibi beyaz değil tabii her yeri eşit siyahın az açığı IPS panel diye bu kadarı normal diye biliyorum ama.

Gündüz bu sorun yok kameram iyi değil ve karanlıkta parlak çıkarması normal gibi geldi.

Gündüz simsiyah gösteriyorda gece böyle gösterdi gözümle beyaz görmüyorum ve her yeri eşit gri siyah ortası. Ölü piksel çıkmadı şimdi garantiye yollarız iade almazlar büyük ihtimal kullanacağım böyle.

Garantiye yolla alırlar bende XG2431 aldım 2 tane iade ettim IPS glow vardı Amazon'dan almıştım sorunsuz iade aldılar.

Benim de yeni aldığım 2546k var bu şekilde var ama rahatsız etmiyor ilk aldığımda ölü pixel çıktı ikinci hafiften bir var gamma ayarı falan yapınca kabul edilir oluyor 1 ayda 4 tane monitör değiştim maalesef IPS glowdan kaçış yok.

Dosya Ekleri

• IMG_20240503_205854.jpg
    IMG_20240503_205854.jpg
    97,4 KB · Görüntüleme: 11
IPS Glow'un panel arızası olması için gündüz ışığında da panelin dışına ışık sızdırıyor olması gerekiyor. İade edilmeli muhabbeti boş muhabbettir.
W-LED arka aydınlatma glow yapıyor. Bu kaçınılmaz bir durumdur. W-LED arka aydınlatma kullanan VA paneller de glow yapıyor.
Glow'suz siyah görüntü isteyenler ya OLED'ya da MiniLED monitör almalı.
Takılmayın hocam kullanmaya devam edin. Kusur çıkartmayın monitöre durduk yerde. 👍

IPS Glow'un panel arızası olması için gündüz ışığında da panelin dışına ışık sızdırıyor olması gerekiyor. İade edilmeli muhabbeti boş muhabbettir.
W-LED arka aydınlatma glow yapıyor. Bu kaçınılmaz bir durumdur. W-LED arka aydınlatma kullanan VA paneller de glow yapıyor.
Takılmayın hocam kullanmaya devam edin. Kusur çıkartmayın monitöre durduk yerde. 👍

Hocam şu an perdeleri kapattım oda karanlık gene tabii benim gözle gördüğüm IPS panele göre grimsi siyah.
Hiçbir sorunu yok ölü piksel çıkmamış garantiye yollamam :)

Dosya Ekleri

• IMG_20240507_100333.jpg
    IMG_20240507_100333.jpg
    65,4 KB · Görüntüleme: 10
Hocam şu an perdeleri kapattım oda karanlık gene tabii benim gözle gördüğüm IPS panele göre grimsi siyah.

Evet siyahlar açık tonda olur. Normaldir. Doğal siyah veremez. IPS'lerin amacı renkleri canlı ve parlak göstermektir. Eğer yüksek kontrast verirsen IPS panele tüm renkler koyulaşır, renklerin uzatısında siyahlıklar başlar. Bunu dengelemek zor iştir Kendini tribe sokma güle güle kullan dostum. 😌

Evet siyahlar açık tonda olur. Normaldir. Doğal siyah veremez. IPS'lerin amacı renkleri canlı ve parlak göstermektir. Eğer yüksek kontrast verirsen IPS panele tüm renkler koyulaşır, renklerin uzatısında siyahlıklar başlar. Bunu dengelemek zor iştir kendini tribe sokma güle güle kullan dostum. 😌

Bencede teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Dediğiniz gibi benim daha önceki 2 monitör gündüz ışığında da sarı ışık veriyordu ekrana.

Yeni konular

Geri
Yukarı