Monitörümdekiler ölü pixel mi sıkışmış pixel mi?

kellekesici35

Hectopat
Arkadaşlar 2 gün önce yeni bir monitör satın aldım ve aldığım monitörde ölü pixel testinde sadece siyah renkte gözüken bu noktalardan var. 6 adet kadar yüksek bir miktarda hem de. İnternetten araştırdığıma göre sıkışmış pixeller düzelebiliyormuş. Düşünceniz nelerdir? Bunlar ölü pixel mi yoksa sıkışmış pixel mi ve bir çözümü var mı?

WhatsApp Image 2023-07-05 at 16.21.14 (1).jpeg

WhatsApp Image 2023-07-05 at 16.21.13.jpeg

WhatsApp Image 2023-07-05 at 16.21.14.jpeg

twisted minds tm272qe 2k 165hz olan modeli arkadaşlar. Bunları görerek almaya karar verin monitörü. Ben kumar oynadım aldım başıma bu geldi. Umarım geçer

Fotoğraftan tam anlayamadım ama galiba pixeller beyaz renkte değil. Sıkışmış pixel bunlar. Bağlantıdaki sitede sıkışmış pixeli düzeltmek için bi araç var. Onu açıp pixelin üstünde 10 15 dakika tutmayı deneyin.
beyaz değil yeşil renkteler ve söylediğim gibi sadece siyah renkte net gözüküyorlar

twisted minds tm272qe 2k 165hz olan modeli arkadaşlar. Bunları görerek almaya karar verin monitörü. Ben kumar oynadım aldım başıma bu geldi. Umarım geçer

beyaz değil yeşil renkteler ve söylediğim gibi sadece siyah renkte net gözüküyorlar
Tamam hocam dediğim işlemi uygulayın . Normalde 10-15 dakika tutmayı öneriyorlar ama siz fazla da tutabilirsiniz düzelmezse.

Geri
Yukarı