Monitörün bağlı olduğu prize LED ışığın fişi takıldıktan sonra ekran karıncalanıyor

bjk.jokerr

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben çift monitör kullanıyordum ama prizde 2. monitörün kablosunu taktığımda sorun çıktığı için bir tane daha priz aldım ve bayağıdır sorunsuz kullanıyordum, arada sırada ekran renkleri gidiyordu ama kablo değiştirince problem olmadı. Sonrasında LED aldım ve monitörün prizine LED'in fişini takınca ekran karıncalanmaya başladı, çıkarınca düzeldi. Bunu elektronik hocama sordum manyetik alandan kaynaklıdır dedi, bu sorunu nasıl gidereceğim? Bir düşürücü veya yükseltici mi almam gerekiyor?

Merhaba. LED aydınlatmanın fişini veya 2. monitörünüzün fişini evin diğer başka prizlerinden bir uzatmayla alarak çalıştırmaya çalışın. Evet, hocanızın manyetik alan (daha doğrusu EMI' li bozucu parazitik) teşhisi ayni (ortak) elektrik hattı beslemesinde doğrudur. Çünkü daha önce ayni prize takılı renkli laser printer ile masaüstü PC'min resetlenmesinden direk sorumlu olduğundan forumda bahsetmiştim. Ayni prizdeki monitör LED aydınlatmanın parazitik etkisiyle bu ekran karıncalanmasını oluşturuyor görünüyor, kendi görüşüme göre. Kolay gelsin.

Merhaba. LED aydınlatmanın fişini veya 2. monitörünüzün fişini evin diğer başka prizlerinden bir uzatmayla alarak çalıştırmaya çalışın. Evet, hocanızın manyetik alan (daha doğrusu EMI'li bozucu parazitik) teşhisi ayni (ortak) elektrik hattı beslemesinde doğrudur. Çünkü daha önce ayni prize takılı renkli laser printer ile masaüstü PC'min resetlenmesinden direk sorumlu olduğundan forumda bahsetmiştim. Ayni prizdeki monitör LED aydınlatmanın parazitik etkisiyle bu ekran karıncalanmasını oluşturuyor görünüyor, kendi görüşüme göre. Kolay gelsin.

Teşekkür ederim

Geri
Yukarı