Monitörün ekranının gitmesinin sebebi güç kablosu olabilir mi?

Shanz

Centipat
Daha fazla  
Monitörümün ekranı bazen arka arkaya sürekli gidip geliyor bazen de 3, 5 saat arasıyla gidiyor. Siyah ekran geliyor 1, 2 saniye sonra düzeliyordu sorunun monitör Power kablosundan olduğunu düşündüm kabloyu çıkartıp baktığımda ucunda ki deliklerin içerisinde ki bakırlarda siyahlaşma gördüm. Sorunun bundan kaynaklanma ihtimali nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bundan kaynaklanıyor olabilir, farklı bir güç kablosu ile deneyebilirsiniz eğer elinizde varsa. 🙃
Farklı bir kabloyla denedim 1 saat felan geçti tekrar ekran gitti geldi çıkartıp baktım o kablonun bakırı da siyahlaşmıştı :D

Farkı bir güç kablosu ile deneyinolmasa VGA kablosuna bakın son çare ekran kartı.
Deneyeceğim

Son düzenleme:
Monitörün besleme devrelerinde(PSU) sorun olabilir. Kondansatör şişmeleri, sızdırmaları bu tip sorunlara neden olabiliyor. Devam ederse, bence fazla ısrar etmeden bir bilene gösterin.

Monitörün besleme devrelerinde(PSU) sorun olabilir. Kondansatör şişmeleri, sızdırmaları bu tip sorunlara neden olabiliyor. Devam ederse, bence fazla ısrar etmeden bir bilene gösterin.

Anladım PSU da eski yeni bir PSU alıp tekrar test edeceğim size duruma göre bir dönüş yaparım.

Geri
Yukarı