Monitörün güç ışığı yanıyor ama görüntü gelmiyor

friedlich

Decapat
Monitör
Samsung
Merhaba, monitörümün güç ışığı sabit şekilde yanıyor ama görüntü yok. Durum ekran kartı vs ile ilgili değil çünkü sadece elektrik kablosu takılı iken de aynı. Samsung yazısı ve sinyal yok yazısı olan kısımda aynı şekilde 15-20 saniyede bir gözüküp kayboluyor. Sorun sizce nedir? Monitörü PlayStation için kullanıyorum.

Mesela dün de aynı problem olmuştu kabloyu çıkarıp taktığımda düzelmişti bugün çıkar tak yaptığımda saniyelik bir can geliyor ve yine gidiyor sonra belirli aralıklarla yanıp sönüyor sorunun kondansatörlerde olduğuna emin misin? bilmediğim için soruyorum

Mesela dün de aynı problem olmuştu kabloyu çıkarıp taktığımda düzelmişti bugün çıkar tak yaptığımda saniyelik bir can geliyor ve yine gidiyor sonra belirli aralıklarla yanıp sönüyor sorunun kondansatörlerde olduğuna emin misin? Bilmediğim için soruyorum.

Görmeden %100 emin olmak hata olur fakat çok yüksek bir oranda kondansatörlerden kaynaklanıyor. Özellikle eski bir monitörse.

Güç kablosunu değiştirdiğimde sorun düzeldi. Asıl tuhaf olan şu ki PS4’ün güç kablosunu monitöre, monitörün kablosunu ise konsola taktım. Konsolu çalıştırabilen kablo monitörü çalıştırmıyor ama şuan ikisi de aktif olarak çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı