Monster A5 V4.1.2 prize takılı değilken açılmıyor

resitbirben

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar.
Monster A5 v4.1.2 cihazım var. Prize takılı değilken laptop açılmıyor. Fişi takılı bir şekilde açtığımda ise bataryası %87 dolu görünüyor. Fişten çekince kapanıyor. Batarya bitse hiç dolu gözükmez veya çarpı işareti olur diye biliyorum. Problem neden kaynaklanıyor olabilir acaba?
Bataryasını değiştirmek istiyorum ama çok pahalı, 700 TL gibi bir rakamlarda. Ne önerirsiniz acaba, ne yapmalıyım?
Daha önceki Monster cihazımda bataryasız kullandığımdan dolayı anakart bozulmuştu elektrik kesintisinde. Bunda da öyle bir problem yaşar mıyım acaba?

Bataryasız kullanmayı deneme, aynı problemi yaşayabilirsin. Tek çözüm bilgisayardan anlayan birine götürmek veya batarya değiştirmek. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazen bataryalar tükendiğinde yine de pil yüzdesi göstermeye devam ederler fakat yeterli voltajı PC'ye veremedikleri için kapanmaya sebep olurlar. Bence prizde kullanmaya devam edebilirsin bildiğim kadarıyla ev şalterlerinde sigorta olur ayrıca adaptörde de sigorta olması lazım pek kalmadı yüksek gerilimden yanan PC. En basitinden hava fırtınalı iken geçen gün yıldırım düştü elektrikler gitmeden tak diye ses duydum baktım ki şalterler atmış. 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı