Monster Abra A5 17.1 BIOS güncelleme

• Konuyu başlatan IMU
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B

IMU

Picopat
Daha fazla  
Merhaba,
Kullandığım Monster Abra A5 v17.1 modelinin BIOS ve EC güncellemelerini yapmak istiyorum. Güncellemeleri Clevo firması yayınlıyormuş, biraz araştırdım fakat bu modele ait BIOS için en son hangi sürüm çıktığını bulamadım.

Seri numarası: NKNH58HJQF11J01815
Mevcut BIOS sürümü: 1.07.09TFB17
Mevcut BIOS sürümü tarihi: 19.11.2021

Doğru BIOS güncellemesini nasıl bulabilirim?

Son düzenleme:
SAGER NP7859JQ (CLEVO NH58HJQ) bu mudur bilgisayar.

@insankullanıcı emoji atacağına yardımcı olabilirsin.

NkNH58 bu şekilde aratınca Clevo'nun sürücü sayfası çıkıyor direkt ama görseller kısmına gelirsen Abra A5 v16.6 geliyor .
Touchpad'in sağ ve sol kısımlarındaki bombe hariç bendeki de aynı kasa.

Biraz daha araştırdım ve şöyle bir repo buldum: https://repo.palkeo.com/clevo-mirror/NHxxHJHKx/
kullanıcı adı ve şifre kısmına "repo" yazarak girilebiliyor.

Linkteki BIOS sürümlerini kontrol ettiğimde en son 1.07.11 var temmuz 2022 tarihli.
Hatalı bir şeyler kurmaktan çekiniyorum açıkçası, sizce doğru modele ait BIOS olabilir mi bu?

Son düzenleme:
Monster'a ve Clevoya mail atıp sorun. Bios işi sakat iş, niye güncellemek istiyosunuz?
Güncellemek istememin sebebi bilgisayarda anlam veremediğim bir ısınmanın olması. Bios ekranındayken bile ısınıyor, o yüzden virüs olduğunu sanmıyorum. Malwarebytes ile taradığımda da temiz görünüyor. BIOS sürümüyle ilgili olabileceğini düşünüyorum.

Sizlerin fikirleri nelerdir?

Niye güncellemek istiyosunuz?

Güncel BIOS her zaman iyidir.

Güncellemek istememin sebebi bilgisayarda anlam veremediğim bir ısınmanın olması. BIOS ekranındayken bile ısınıyor, o yüzden virüs olduğunu sanmıyorum. Malwarebytes ile taradığımda da temiz görünüyor. BIOS sürümüyle ilgili olabileceğini düşünüyorum.

Sizlerin fikirleri nelerdir?

Monster'e mail attınız mı? Yardımcı olmadılar mı?

Güncel BIOS her zaman iyidir.

Monster'e mail attınız mı? Yardımcı olmadılar mı?
Monster'ı aradım ve Bios güncellemek için gerekli dosyaları kullanıcılara sağladıklarını, siteden form doldurmam gerektiğini söylediler. Formu doldurduktan sonra aynı gün dosyaları mail ile ilettiler.

Servise yollayınca kendileri de güncelliyorlarmış.

Konu kilitlenebilir dosyaları Monster sağlıyormuş.

Geri
Yukarı