Monster Abra A5 17.2.1 ile üçüncü servis macerama başlıyorum

DNA

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
7
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
SSD veya HDD modeli
Goodram + Seagate Barracuda
Gece saat 4'te bilgisayarı kapatırken hiçbir sorunu yoktu. Tertemiz çalışıyordu. Saat 11'de bilgisayarı açtığımda kilit ekranını geçtim ve masaüstü donuk olarak karşıma çıktı. Birkaç dakika bekledim, disklerin ışığı yanıp sönüyordu. Sonra mavi ekran aldım: DCP_WATCHDOG_VIOLATION. Yeniden başlatmak için hata bilgilerini toplamaya çalıştı ama %0'da kaldı. Yeniden başlattı. Tekrar açıldığında ise "Default boot device missing or boot failed." yazdı. "OK"a basınca direkt bios menüsüne attı. Kapatamadığım için açma-kapama tuşuna basarak kapatabildim. Müşteri hizmetlerini arayınca "Manage ..." kısmından (sanırım Manage Devices yazıyordu) diski görüp göremediğimi sordu. SSD görünmüyordu ama HDD de görünmüyordu. Servise göndermemi istedi. İçine ad, soyad, telefon, e-posta, adres yazdım ve şikayetimi A4'e bir sayfa yazdım. Kendi kutusuna koyup gönderdim. Hiçbir korumaya vs. koymadılar. Artık Allah'a emanet gidecek herhalde.

İşin komik kısmı da cihazı alırken içine Goodram diye bilmediğim marka bir şey takılmasıydı. Eğer sorun diskteyse yerine ne takacaklar merak ediyorum. HDD'nin içinde önemli belgeler de vardı. Acaba ona da mı bir şey oldu diye düşünmeden edemedim. İkisine birden bir şey olması imkansız gibi geldiğinden başka bir arıza da olabilir gibi geldi. Ayrıca boot menüsü 90'lardan kalmış gibi çirkin bir görüntüye sahipmiş. Her neyse. Gönderdik bakalım. Gelişmeleri yazacağım.

Sizce sorun nedir? İlk tahmin edene hurma.
Dipnot: Önceden iki kere ekran değişimine kendim götürmüştüm. İlk kez kargo ile yolladım. Sağ salim gelecek mi diye ayrı bir merak içindeyim. Benn Dell'den devam. Monster'dan adam olmaz.

Güncelleme: Dün kargoya verdiğim cihaz bugün İstanbul'a, servise vardı. Muhtemelen yarın işlemlere başlarlar çünkü kargoya verdiğim an garanti dolayısıyla 7 günden geriye sayılmaya başlandı. İşin komiği, Yurtiçi Kargo Monster'ı orijinal kutusuyla götürmeme rağmen "paketin sağlam olmadığına" dair belge imzalattı. Daha ne şekilde paket yapabilirim bilmiyorum açıkçası. Balonlu naylona falan sarmalarını istedim ama yapmadılar. Bir de üstüne gözümün önünde kutuyu 5 santim yükseklikten elinden düşürdü. Sağ olsun. Kutunun fotoğrafını da çekmiştim. Ne olur ne olmaz.

Güncelleme 2: Salı kargoya verdiğim cihaz, çarşamba teslim edilmiş göründü ve perşembe günü kaydı yapılıp onarım sırasına alındı görünüyor. SMS bildirimi geldiğinde linki açıp adres ve diğer bilgilerin kontrolünü yapmayı unutmayın. Az kalsın başka şehire gidecekti.

Güncelleme 3: Cuma günü onarım yapıldı. Verilerimin silinmesini onayladım. SSD bozulmuş demişler. Zaten onay vermesem de bozuksa nasıl kullanayım ki? Goodram ile vedalaşmışım. Şimdi de Samsung takmışlar. Bu konuda Samsung takarak yükseltme yaptıkları için benden puan kazandılar. Bilgisayar artık hiç bozulmazsa nefret etmeyi biraz azaltabilirim. Kargoya da cumartesi verilir ve pazartesi ya da salı elime geçer diye düşünüyorum. Göreceğiz.

Güncelleme 4: Cumartesi kargoya verildi ve yola çıktı. Salı teslim edilecek görünüyor ama pazartesi de gelebilir gibi. Bekliyorum.

Güncelleme: Pazartesi gelmişti. Bir sorun yok gibi.

Güncelleme 6: Rezillik devam ediyor. 1 aylık diskin çalışma süresi az görünüyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı