Monster Abra A5 v11.1 RAM önerisi

cenkJones

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
İnternette çeşitli videolarda single Channel ile Dual Channel arasında 50-60’lara kadar çıkan bir FPS farkı gördüm. Şimdi hem RAM miktarını arttırıp hem de Dual Channel'a geçeceğim için bu farkı ben de yaşar mıyım?

İkinci soru olarak da Windows 10 Pro işletim sistemi kullanıyorum. Windows 7’ye geçmek aynı şekilde performansı arttırır mı? Aynı zamanda işlemci ile alakalı bir sıkıntı yaşar mıyım?
Sistem özellikleri.
i7-7700HQ 2.80GHz.
GTX 1050.
8 GB Adata 2400MHz CL17.
120 GB WD SSD.
Monster Abra A5 v11.1 (diskler farklı sadece)

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM yetersizliği var ise fps farkı artar. Ama yeterli ise yüksek ayarlarda oynadığın oyunlarda 5-10 fps değişir. Aynı modül RAM almanı tavsiye ederim.

Benim Monster laptobumda Crucial 8GB 2400MHz ram vardı, dışarda aynı modelin 4GB lığını daha alıp RAM darboğazını engellemiştim.
Monster Crucial RAM kullanıyordu bir aralar o markadan da alabilirsin.

Bunu takabilirsiniz. Windows 7 geçerseniz performansınız düşer. KINGSTON 8GB 2400MHz CL17 DDR4 Notebook Ram | ITOPYA
Araştırırken ben de bu modele denk geldim birebir aynı teknik özellikleri var lakin Farklı marka olmasından dolayı Dual channel çalışır mı? Win7 olayını es geçtim biraz çünkü aşırı uğraşmalı bir işmiş gerek driver gerekse USB 3.0 olayları falan.
Ayrıca sizin gönderdiğiniz linkteki RAM ile Kingston Kingston KVR24S17S8/8 8GB DDR4 2400 MHz Notebook Ram 210170855 | Trendyol Bunun ne farkı var?
Benim Monster laptobumda Crucial 8GB 2400MHz ram vardı, dışarda aynı modelin 4GB lığını daha alıp RAM darboğazını engellemiştim.
Monster Crucial RAM kullanıyordu bir aralar o markadan da alabilirsin.
Ya öyle bir durum ki piyasada Adata 8 GB DDR4 2400mhz resmen karaborsaya düşmüş. Tekine 600 küsurat falan fiyat biçmişler. Böyle olunca ikame ürün bakmaya başladım Crucial’e de bir bakayım.

Son düzenleme:
Bende de Abra A5 var Samsung M471A1K43CB1-CRC var aynsını bulmakta zorlanıyorum aynı modelin CTD versiyonu var daha ucuz. Ne farkları var hala çözemedim ama birisi TR'de 300-350 civarına bulunabilirken diğeri TR'de yok amazondada 500'e bir de üstüne 150₺ kargo ücreti isityor gerçekten şaşırtıcı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…