Monster Abra A5 v13.1 ne kadar eder?

Hocam aslında fiyatlar yüksek değil. Çünkü o cihazların sıfırlarının muadilleri alınmaya çalışılırsa çok daha fazla verilecek ama garantisi bitmiş bir cihaza kimse o parayı riske etmek istemiyor. Çünkü bu araba gibi bir şey değil. Anakartta ki ufacık bir arızada cihazların ikinci el olarak satılabilecek fiyatından daha fazla masraf çıkartıyor. Özellikle daha yüksek segmentte ki cihazlarda bu düşüş çok daha fazla oluyor. Örneğin 2 sene önce 25000 TL'ye alınmış bir bilgisayar şu anda 10000 TL'nin birazcık üzerine anca satılabiliyor. Ama 2 sene önce 25000 TL'ye alınan bir araba şu anda 32000-33000 TL'nin üzerine çok rahat satılabilir.

Yani bence yine yüksek hocam ya. Neticede aynı ürünün belki sadece ssdli hali olsa da 6 ya falan bulunuyor. Dediğiniz gibi riskleri göze alıp 2. alırken 5.500 5.300 verilmez bence

Benim bilgisayarın piyasasına bakmıştım ama yeniden bakayım belki yenileri eklenmiştir dedim. 5.800'e koyan var (zaten şu an bu fiyata sıfır GTX1050 var), metal kasa diyen var, sata ve m.2 ssd girişi olan bilgisayara bir sürü ssd/hdd takan var. Kör oluyordum.

Geri
Yukarı