Monster Abra A5 v15.5 AC: Origins ani FPS düşüşleri

İşletim sistemi
Windows 10

AtmaZİyaa

Hectopat
3 Hafta önce Monster Abra A5 v15.5 bilgisayarını aldım.
GTX 1650 GDDR6.
Intel i5 10300H.
8 GB RAM'im var.
Oyun SSD'ye kurulu.

3 Haftadır çeşitli oynular oynuyorum bir sorun da yaşamıyorum ama bugün AC Origins oynamaya başladım ve oyun içinde ekran donmaları yaşıyorum. Oyunu Very High ayarlarda 50 FPS alıyorum her şey güzel gidiyor 1 2 dakika sonra ekran 5 saniyeliğine donuyor. Bir anda FPS sıfırı görüyor. MSI Afterburner'dan baktım evet CPU %90-100 arası. Ramlerimin de yetersiz olduğunu söyleyecek arkadaşlar vardır ama Ubisoft'tan baktım oyunun istenen sistem gereksinimlerini bile karşılıyorum. 10.nesil i5 ve 8 GB RAM oyunu oynamama gayet yeterli olmalı. Ekran kartı sürücülerimi de daha yeni güncelledim. CPU sıcaklığı 80, GPU'da 70 derecelerde geziyor diğer oyunlarda böyle bir sorun yaşamıyorum.

Sorunla ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Benim de 16 GB RAM'li olanı var. Bende oyunda sıkıntı yaşayıp iade ettim. Muhtemelen pcyle ilgili değildir. Şimdi AC oddysey indiriyorum bakalım aynı sorun yaşanacak mı?

Yaşanacak kardeşim. İki oyunda lanet bir oyun benim sistemim Ryzen 3 1200 AF GTX1650 8 GB RAM bu sistemle bende arkadaşın dediği dropları Orgins'de aldım. Geçenlerde Epic'ten Odyssey aldım iade ettim. Oyun işlemciyi sömürüyor ve optimizasyon sıkıntılı. Geçenlerde forumda bir arkadaş i5 9400F işlemci ve GTX1660 Ti ile aynı sorunları yaşıyordu. Lanet bir oyundur kendileri.

Oyun optimizasyon konusunda sıkıntılı, yani anlık düşüşler çok normal.
Ekranda anlık bir düşüş olsa ben çok fazla takmayacağım aslında ama ekran 5 saniye kadar donuyor ve bu yaklaşık 1 dk de bir oluyor. Yabancı forumlarda Denuvo güvenlik sisteminden kaynaklı bu kadar işlemciyi yorduğundan falan bahsetmişler. Ama bir çözüm yolu bulamadım.

AC Odyssey ve Origins ciddi optimizasyon sorunları olan oyunlar. Çift kanal 8+8 GB RAM yaparsanız işlemciyi rahatlatacağı için drop sayısı büyük oranda azalacaktır.

Geri
Yukarı