Monster Abra A5 V15.6 "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" Hatası

İşletim sistemi
Windows 11

mesutgsgir

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
GTX 1650 (Mobile)
İşlemci
i7-10750H
Herkese merhaba.

Bilgisayarımı HDMI kablosu ile TV'ye bağlayıp film izliyordum ve birden "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" mavi ekranını aldım. PC'yi son zamanlarda turbo boost kapalı ve güç tasarrufu modunda kullanıyorum. Bununla bir ilgisi var mıdır veya sebebi nedir minidump incelemeyi bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Mini Dump (Google Drive)

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL (0x0000000a) hata kodu, bir sürücünün erişmemesi gereken bir bellek adresine erişmeye çalıştığı anlamına gelir.

dxgmms2.sys+80854 parametresi, sorunun dxgmms2.sys sürücüsünden, özellikle de o sürücüdeki ofset 80854'ten kaynaklandığını gösterir. Yani bu hata, dxgmms2.sys dosyasındaki bir sorundan kaynaklanmıştır. Bu dosya, Windows'un DirectX grafik bileşeninin bir parçasıdır.

Sorun büyük olasılıkla Windows ile uyumlu olmayan bir sürücü veya başka bir yazılım bileşeninden kaynaklanıyor. Sorunu çözüp çözmediğini görmek için sürücülerinizi ve diğer yazılımları güncellemeyi deneyebilirsiniz. Değilse, Windows'u onarmanız veya yeniden yüklemeniz gerekebilir.

Diğer parametreler o kadar spesifik değildir, ancak sorunun bir sürücüden kaynaklandığını gösterirler.

Bu sorunu çözmek için Monster'ın web sitesine giderek ve oradan en son sürücüyü indirerek yapabilirsiniz.

Ayrıca, sadece soruna neden olanı değil, tüm sürücülerinizi güncellemenizi tavsiye ederim. Bu, gelecekteki sorunların önlenmesine yardımcı olacaktır.

Sonuç olarak; Minidump dosyasındaki bilgilere dayanarak, sorunun GPU'nuzda değil, Windows'un DirectX grafik bileşeninde olduğu anlaşılıyor.

Geri
Yukarı