Çözüldü Monster Abra A5 v16.5.2 format sonrası oyunlarda FPS düşüklüğü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Oakgn45

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Monster Abra A5 V16.5.2 / nVIDIA® GeForce® GTX1650 / Intel® Comet Lake Core™ i5-10200H / 16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 2933MHz / 500GB CRUCIAL P2 PCIe M.2 2280
RAM
16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 2933MHz
SSD veya HDD modeli
500GB CRUCIAL P2 PCIe M.2 2280
Ekran kartı
NVIDIA® GeForce® GTX1650
İşlemci
Intel® Comet Lake Core™ i5-10200H
Monster Abra A5 v16.5.2 bilgisayarımı 2 hafta önce yıllık ücretsiz bakıma gönderdim. Geldiğinde ise bilgisayarımda neredeyse tüm oyunlar eskisinden farklı şekilde performans veriyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir?

• GTA V: drop giriyor.
  • FIFA 23: ara sahnelerde FPS 10-20ye iniyor.
  • CS:GO: garip bir şekilde oyunun eski akıcılık yok.
  • PUBG: önceden medium-high ayarlarda kasmayan oyun artık Low'da bile akıcı değil.
  • Oyundayken başlat tuşuna basınca bilgisayar kötü şekilde kasıyor, bu sorun da eskiden yoktu.

Çözüm
Ekran driverini kontrol ettiniz mi guncellemeyi virüs taramasi yapin temp ve %temp% prefetch içindeki dosyalari silin.
Gönderdikleri flash belleğin içindeki uygulama ile yaptım.

Prefetch klasörünü silmek sistemi hızlandırmaz. Aksine disk kullanımını arttırır. Bir hatayla veya sorunla karşılaşmadıkça o klasör silinmemeli.
Teşekkürler.

Bu güncellemeyi yapınca sorunlar ortadan kalktı.

Monster Abra A5 v16.5.2 bilgisayarımı 2 hafta önce yıllık ücretsiz bakıma gönderdim. Geldiğinde ise bilgisayarımda neredeyse tüm oyunlar eskisinden farklı şekilde performans veriyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir?

• GTA V: drop giriyor.
  • FIFA 23: ara sahnelerde FPS 10-20ye iniyor.
  • CS:GO: garip bir şekilde oyunun eski akıcılık yok.
  • PUBG: önceden medium-high ayarlarda kasmayan oyun artık Low'da bile akıcı değil.
  • Oyundayken başlat tuşuna basınca bilgisayar kötü şekilde kasıyor, bu sorun da eskiden yoktu.

Ekran driverini kontrol ettiniz mi guncellemeyi virüs taramasi yapin temp ve %temp% prefetch içindeki dosyalari silin.

Gönderdikleri flash belleğin içindeki uygulama ile yaptım.

Prefetch klasörünü silmek sistemi hızlandırmaz. Aksine disk kullanımını arttırır. Bir hatayla veya sorunla karşılaşmadıkça o klasör silinmemeli.
Teşekkürler.

Bu güncellemeyi yapınca sorunlar ortadan kalktı.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı