Çözüldü Monster Abra A5 v17.1 mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

semihozel58

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Crucial, 3200 MHz ct8g4sfra32a.c4fev 8gb
SSD veya HDD modeli
SSD 500 gb
Ekran kartı
Nvidia RTX 3050
İşlemci
İntel İ5 11400H
Monster bilgisayarımda Valorant oynarken bazen 1 el sonra bazen 3-4 el sonra kbdclass.sys koduyla mavi ekran hatası alıyorum. Bazen de mavi ekran hatası almasam bile oyun içinde klavye kullanılmaz hale geliyor. Hiçbir şey yapamıyorum, karakter hareket etmiyor, sadece mouse çalışıyor. Harici bir klavye ile zar zor not defterine girdiğimde ise kendi kendine Çin alfabesiyle bir şeyler yazıyor. dmp linki: Yeni klasör.rar

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    108,5 KB · Görüntüleme: 228
Çözüm
Bütün arıza kodlarınız kbdclass.sys Monster yazılımı kaynaklı. Çözümünü paylaşıyorum. Ya monster yazılımlarını cihazdan kaldıracaksınız. Ya da alttaki çözümü deneyeceksiniz. Eğer alttaki çözüm işinize yaramazsa monster yazılımlarını kaldırın.

Alıntı yapılan konunun linki : Çözüldü: Monster Abra V17.1 kbdclass.sys mavi ekran hatası
Kod:
Plyra 15 Haziran 2022
Regediti açın.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e96b-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
klasöründe UpperFilters anahtarını sadece kbdclass olacak şekilde değiştirin.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e96f-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
klasöründe ise UpperFilters anahtarını sadece mouclass olacak şekilde değiştirin.

Daha sonra sistemi yeniden başlatın. Kısa bir açıklama, ilk değişiklik kısayolları yöneten filtre sürücüsünü klavye sürücüsünden kaldırıyor. İkincisi ise fare sürücüsünden kaldırıyor.
Alıntı sonu

Mavi ekran devam ederse :

- Birçok sürücünüz hata vermiş. Verdiğim linkten girip Windows 10 altındaki bütün driverlarınızı (grafik sürücüleri hariç) indirip kurun. Sistemi yeniden başlatın.

-Norton antivirüsü sistemden revo uninstaller pro ile kaldırın ve artıkları silin. (Revo trial sürüm mevcut)
Revo trial

- Bluetooth sürücünüz kaynaklı çok fazla yüklenmeyen modül var. Driver booster benzeri driver güncelleme programı kullanıyorsanız veya kullandıysanız mevcut bluetooth sürücülerinizi silip sadece Monster'ın yayınladığı driverları kurun.
Bütün arıza kodlarınız kbdclass.sys Monster yazılımı kaynaklı. Çözümünü paylaşıyorum. Ya monster yazılımlarını cihazdan kaldıracaksınız. Ya da alttaki çözümü deneyeceksiniz. Eğer alttaki çözüm işinize yaramazsa monster yazılımlarını kaldırın.

Alıntı yapılan konunun linki : Çözüldü: Monster Abra V17.1 kbdclass.sys mavi ekran hatası
Kod:
Plyra 15 Haziran 2022
Regediti açın.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e96b-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e96f-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
klasöründe ise UpperFilters anahtarını sadece mouclass olacak şekilde değiştirin.

Daha sonra sistemi yeniden başlatın. Kısa bir açıklama, ilk değişiklik kısayolları yöneten filtre sürücüsünü klavye sürücüsünden kaldırıyor. İkincisi ise fare sürücüsünden kaldırıyor.
Alıntı sonu

Mavi ekran devam ederse :

- Birçok sürücünüz hata vermiş. Verdiğim linkten girip Windows 10 altındaki bütün driverlarınızı (grafik sürücüleri hariç) indirip kurun. Sistemi yeniden başlatın.

-Norton antivirüsü sistemden revo uninstaller pro ile kaldırın ve artıkları silin. (Revo trial sürüm mevcut)
Revo trial

- Bluetooth sürücünüz kaynaklı çok fazla yüklenmeyen modül var. Driver booster benzeri driver güncelleme programı kullanıyorsanız veya kullandıysanız mevcut bluetooth sürücülerinizi silip sadece Monster'ın yayınladığı driverları kurun.

Çözüm
Bütün arıza kodlarınız kbdclass.sys Monster yazılımı kaynaklı. Çözümünü paylaşıyorum. Ya Monster yazılımlarını cihazdan kaldıracaksınız. Ya da alttaki çözümü deneyeceksiniz. Eğer alttaki çözüm işinize yaramazsa Monster yazılımlarını kaldırın.

Alıntı yapılan konunun linki: Çözüldü: Monster Abra V17.1 kbdclass.sys mavi ekran hatası
Kod:
Plyra 15 Haziran 2022
Regediti açın.

Alıntı sonu

Mavi ekran devam ederse:

-Norton antivirüsü sistemden Revo Uninstaller Pro ile kaldırın ve artıkları silin. (Revo trial sürüm mevcut)
Revo trial

- Bluetooth sürücünüz kaynaklı çok fazla yüklenmeyen modül var. Driver Booster benzeri driver güncelleme programı kullanıyorsanız veya kullandıysanız mevcut Bluetooth sürücülerinizi silip sadece Monster'ın yayınladığı driverları kurun.

Dediğiniz her şeyi yaptım bakalım mavi ekran hatası tekrar verecek mi? Yardımınız için teşekkür ederim.

Dediğiniz her şeyi yaptım bakalım mavi ekran hatası tekrar verecek mi? Yardımınız için teşekkür ederim.

Rica ederim. Sorun devam ederse yeni dump dosyalarını atarsınız. Etmezse çözüm işaretlersiniz. Sizinle aynı sıkıntıyı paylaşanlarda böylece çözüme ulaşırlar :) İyi akşamlar dilerim.

Rica ederim. Sorun devam ederse yeni dump dosyalarını atarsınız. Etmezse çözüm işaretlersiniz. Sizinle aynı sıkıntıyı paylaşanlarda böylece çözüme ulaşırlar :) İyi akşamlar dilerim.

2 haftadır bu sorunla uğraşıyordum, şimdi 5-6 el oyun oynadım, ne klavye sorunu vardı ne de mavi ekran. Çözüme ulaştı, zaten Norton antivirüsü yükledikten sonra olmaya başlamıştı, muhtemlen sorun ondan kaynaklanıyor. Çözüm olarak işaretledim, tekrardan teşekkür ederim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı