MONSTER ABRA A5 V5.1.1 vs Masaüstü

Gamefry

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir bilgisayar oyun işini bırakmıştım. Konsolda oyun oynayan biriyim ama oyun fiyatları artık çok cep yakıyor. PC'de Steam fiyatları ve bağımsız yapımcıların oyunları artık çok cezbetmeye başladı
s2.gif
Yani bilgisayarda oyun işine dönmek istiyorum ama uzun yıllardan sonra çok cahil kaldım. Birçok araştırma yaptım ve rakamsal olarak test sonucundan başka bir şeye ulaşamadım. Hangi grafik kartının geleceği daha iyi, hangisi fiyat performans olarak rakipsiz, bunların cevabını bulmak zor. Şimdi Monster'ın oyun laptopları çok popüler, peki 2.999,00 TL'ye satılan MONSTER ABRA A5 V5.1.1 15.6"'den aynı fiyata daha performanslı bir masaüstü toplayabilir miyim? Örneğin 960M grafik kartının masaüstünde dengi nedir bilmiyorum. Laptoplar bana sağlam gelmiyor çünkü, batarya, ekran, ısınma sorunları olacakmış gibi geliyor. 2999 TL olan Monster'ın özellikleri şöyle,

• Notebook Serisi ABRA A5
  • İşlemci Mimarisi 4.Nesil Haswell
  • İşlemci Serisi intel® Core™ i7
  • İşlemci Kod Adı Intel® Core™ i7-4720HQ 4-Cores; 6MB L3; 2.60GHz > 3.60GHz; 47W; 22nm
  • Chipset Intel® HM87 Express Chipset
  • VGA Belleği 2GB
  • VGA Bellek Veri Yolu 128-Bit
  • VGA 2GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX960M 128-Bit DX11.2
  • Çözünürlük 1920 x 1080
  • Ekran Boyutu 15.6" Full HD 1920x1080 Mat LED Ekran
  • Sabit Disk Türü SATA
  • Sabit Disk Kapasitesi 750GB
  • Bellek8GB (1x8GB) DDR3L 1.35V 1600MHz SODIMM

Bu fiyata daha performanslı ve uzun süre götürebilecek masaüstü bir PC toplayabilir miyim? Benim için mobil olması, olmaması hiç önemli değil. Şu an PC toplasam fiyatlara bakarım, pahalı olan iyi derim herhalde, o şekilde olmuyor ama :) Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler
s1.gif

Son düzenleyen: Moderatör:
O bütçeye daha iyi bir pc toplanabilir. Çok seyehat ediyorsanız laptop almanız daha iyi olur. Ama zaten siz belirtmişsiniz. Bütçeyi belirtirseniz yardımcı olabilirim belki...

Cevaplar için teşekkürler, başlığa "Lütfen" yazdığım için 1 gün ceza aldım. İlginç bir forum gerçekten. Bundan sonra emir verir gibi başlıklar açmaya özen gösteririm.

Neyse bu siteden ve bir kaç siteden sistem tavsiyelerini baz alarak iki sistem topladım. İlki,

sistem.jpg

İkincisinde i5'i çıkarıp, i3 ekledim ve baya bir fiyat farkı oldu. i3 oyunlarda sorun çıkartır mı?

İşlemci: İntel Core i3 4170 3.7 Ghz 3 MB 1150p HD 4400 VGA
Anakart: MSI H81M-P33 DDR 3 1600 Mhz S+Vs+GL+16X 1150p
Bellek: Kingston 8 GB 1600 Mhz DDR3 Ram Low Version
Ekran Kartı: MSI GTX960 Gaming 2GB 128Bit DDR5
Sabit Disk: Seagate 1 TB 7200 64MB SATA 3/ST100DM003
Kasa: Deep Cool smarter Kasa Siyah PSU YOK
Güç Kaynağı: Zalman ZM400-LE 400W Güç Kaynağı
Optik Sürücü: Asus 24F1ST 24X SATA DVDrw Siyah - Bulk
Toplam: 1821,70 TL

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı