Monster Abra A7 v11.1 macOS Uyumu

MAKaraoglu

Femtopat
Daha fazla  
1 Haftalık bir araştırma üzerine konuyu açıyorum. Şayet emin olamadığım konularda yardımlarınızı rica ediyorum.

Yanı sıra: Başarılı Hackintosh kurulumları kategorisi 31 sayfasını da Monster ve Abra kelimeleriyle araştırarak ve cihazıma ait başarılı bir sonuç olmadığı için bu konuyu açıyorum. :)

İşim için iMac kullanıyorum zaten ancak aşağıdaki marka modele ait oyun için aldığım bir bilgisayarım daha var ve Hackintosh için niyetleniyorum.

En önemlisi;

Hackintosh mantığı zamanında şu katılımsız Windows kurulumları vardı. Saçma sapan insanlar Windows'un kendine göre ancak sisteme göre çalışması zorunda olduğu servisleri silip, kapatıp ve/veya devre dışı bırakarak yayınlıyorlardı :D uyuz olduğum ve büyük zaman kaybettiren sistemlerdi bana göre. Hackintosh öyle bir şey mi?

Özetle ben default'cu bir adamım sağlıklı stabil sistemleri severim.

Daha önemlisi; :)

Hackintosh: Bildiğimiz App Store üzerinden indirilen ve flashbelleğe basarak daha sonrasında MacBook kurulumuna geçilen orijinal bir sistem değil mi ayrıca tüm Apple servisleri sağlıklı uzun soluklu kullanılıyor mu? Ya da ilk bahsedilen gibi mi?

1. soru: OpenCore'ımı tercih etmeliyim Clover'mi?

2. soru: Catalina şu anda stabil ilk kurulumu yapıp ardından Big Sur'un kararlı sürümü çıktığın da upgrade edebiliyor muyum? Upgrade ediliyorsa Big Sur kurup devam edebilirim aslında :)

3. soru: NVIDIA GTX1650 desteklemeyecek gibi birçok konu okudum. Ancak YouTube vs alanlarda kullanılabilir gibi verilere ulaştım bilenler cevaplarsa minnettar olurum.

4. soru: Performans tarafında birçok konu okudum. Deneyimleyen var mı gerçekten bilgisayarınızın alışılmış performansının üstünde bir fark elde ettiniz mi? Gerçekten değer mi?

5. soru. Wi-Fi kartının desteklenip desteklenmediği tarafında yine bir problem var. Dışardan dangıllar ile uğraşmak istemiyorum uyumlu bir PCI dangıl satın alarak kökünden çözmek istiyorum bunun için. Şu parçayı al diyebilecek bir arkadaşın değerli bilgisi lazım. :)

Bilgisayarım uyumlu mu?

Monster Abra A7 v11.1 - 17, 3.
  • Intel Coffee Lake Core i7-9750H.
  • Intel® UHD Graphics 630.
  • NVIDIA GTX1650 4 GB GDDR5 - 128-BIT.
  • 16 GB (2x8GB) DDR4 2667MHz.
  • SSD 970 Evo NVMe M.2 250GB.
  • 860 Evo SATA 2.5" SSD 250GB.
  • Intel® Wireless-AC 9560.

Şimdiden cevap veren ve bana vakit ayıran herkese çok çok teşekkür ederim.

Wi-Fi uyumsuz, onun yerine uyumlu adaptörler'e bakabilirsiniz, veya ethernet kullanmaya devam edebilirsiniz. OpenCore Catalina kurabilirsiniz. Hangi kanalda GTX 1650'i destekleyeceğini gördüyseniz kanalı engelleyip geçin, öyle bir dünya yok :D Kaldı ki bir gün o destek gelse bile siz laptop kullanıyorsunuz, Optimus yüzünden devreye girmez. Performans konusuna gelecek olursak kendiniz deneyimleyebilirsiniz. Catalina kurduktan sonra Big Sur'a upgrade etmede sorun yaşaman muhtemel. Direkt Big Sur indirip onu kurarsın. Dual Boot öneririm.

Wi-Fi uyumsuz, onun yerine uyumlu adaptör kullanabilirsiniz, veya Ethernet. OpenCore Catalina kurabilirsiniz. Hangi kanalda GTX 1650'i destekleyeceğini gördüyseniz kanalı engelleyip geçin, öyle bir dünya yok :D kaldı ki bir gün o destek gelse bile siz laptop kullanıyorsunuz, optimus yüzünden devreye girmez. Performans konusuna gelecek olursak kendiniz deneyimleyebilirsiniz. Catalina kurduktan sonra Big Sur'a upgrade etmede sorun yaşaman muhtemel. Direkt Big Sur indirip onu kurarsın. Dual Boot öneririm.

GTX tarafında net cevabın için çok teşekkürler. :) Peki uyumlu PCI Wi-Fi kart önerileri yapabilir misin rica etsem? Şu MacOS'da çalışır diyeceğin. Ayrıca performans tarafında mutlak test edeceğim ancak şöyle sorayım, cevap verdiğine göre deneyimledin. Mesela sahip olduğun bilgisayarda MacOS'a geçtiğinde gerçekten keyifli oldu dedin mi? :) Dual Boot Windows falan gerek yok, direkt macOS çalışsın üzerinde. Windows'da pek işim kalmadı çünkü.

Geri
Yukarı