Monster Abra A7 v12.1 fan hızı değişmemesi

bathndogan

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Avukat
Arkadaşlar iyi günler, ürün bugün elime geldi fakat şöyle bir sorum olacak sizlere. Herhangi bir oyuna girdiğimde ya da sadece masaüstünde sistem boştayken bile fan hızı hep %35 dönüyor gözüküyor ve belli bir süre oyun oynadıktan sonra klavyenin bütün kısmı yanacak derecede ısınıyor. Kontrol merkezinden sıcaklık değerlerine baktığım zaman CPU ısısı 75'i geçmiyor ki bu gayet iyi bir durum. Önceden ASUS FX505DD model kullanıyordum ve o modelde herhangi bir oyuna girdiğim zaman fan sesi birden artıyordu CPU ısısı 80 dereceyi görüyordu fakat klavyeyi ellediğim zaman bariz bir el yanması yaşamıyordum ve elimi fana yaklaştırdığım zaman soğuk bir hava verdiğini hissediyordum. Acaba bu Monster'daki yaşadığım olay bir sorun mu yoksa kullandıkları malzemeden dolayı mı bu kadar sıcak veriyor? Son olarak da herhangi bir oyuna girdiğim zaman fan hızının otomatik artmaması da bir sorun mudur acaba? Bu arada fan hızını elle manuel olarak arttırdığım zaman sadece artıyor.

Malzeme ile alakalıdır diye düşünüyorum. CPU'yu zorlayın o zaman artması lazım fanların artmıyorsa sıkıntı vardır.

Aynı sorun bende de var, bu yüzden fan kısmındaki dengeyi 15'e çıkartıp kullanıyorum bilgisayarı. İnternette surf yaparken bile fan artıp azalmadığından klavye el yakıyor.

Dostum aynı sorun bende de var. Default ayalarda galiba cpu 80 dereceyi görmeden fan hızı artmıyor. Kendileri öyle ayarlamış. Garip şekilde fan ya %35 de çalışıyor ya da %100 lere çıkıyor bende. Tabiki lol gibi düşük gereksinimli bir oyunda da %100 fan sesi çok rahatsız ediyor. Nedense ortası yok. Çözüm olarak fan için ÖZEL seçeneğini seçtim control centerdan ve oradakiler zaten varsayılan değerler. Cpu ısısına göre ayarlıyor kendi. Başka çözüm bulursanız lütfen yazın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…