Monster Abra V11.1 CPU Sıcaklığındaki ani yükselme

AtakanYesilot

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 6 ay önce Monster Abra v11.1 laptop aldım. Son 2 haftaya kadar herhangi bir problemim yoktu. Ancak artık masaüstünde bile bir anda CPU sıcaklığı 90 derecenin üzerine çıkıp hemen 60 derecelere geri düşüyor. Garantim var ancak laptopla işim olduğu için göndermek istemiyorum. CS:GO oyununda 50-60 FPS dropları yaşıyorum. Realtemp programıyla sıcaklık değerini görsele ekledim. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler
  • CPU: 17 7700HQ 2.8 GHz
  • GPU: GTX 1050

sıcaklık.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bu laptopu almayı düşünüyorum, hazır bulmuşken birkaç soru sormak istiyorum.

1. Klavye RGB mi?

2. Memnun musun?

3. Hangi oyunları oynuyorsun ve fps değerleri ne?

4. Sence 3.899TL'ye değer mi?

5. Moderatörler lütfen banlamayın, genel bir bilgi paylaşımı olsun (zaten PM yok :p ).

MSI Afterburneri de kullanıyorum onda da sonuç ayni ani olarak gosterge 68 iken 90ustune çıkıyor fan birden hızlanıyor 70 lere düşüyor aralıklı olarak böyle yapıyor

Tamam da fps droplari almaya devam ediyorum yani, ayrıca nod32 sistem taramasında tam fan devrinde olmasina rağmen 90 altina inmiyor cpu kullanımı da %40i geçmiyor

Pc'ye UEFI temiz format attım bütün driverları windows güncellemesiyle, olmayanları monsterın kendi sitesinden indirdim. Fps dropları kesildi sıcaklık değeri de cs-go da 70-80 arası bazen 80 üstüne çıkıyor. Konu kapanabilir. Ayrıca @ornitorenx
1- RGB değil
2- Memnunum ancak SSD'li olan ve mümkünse 16gb ram yükseltmesi yaparak almanı tavsiye ederim. 8gb az
3-Fiyat olarak birşey diyemem şu anki laptop fiyatları hakkında bilgim yok
4- Güncel oyunları high veya orta ayarlarda oynayabiliyorum

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı