Monster Aryond A27 v1.1 ölü piksel testi

FUBER

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar.

Bundan 4 gün önce siparişini verdiğim Monster Aryond A27 model monitörümü dün akşam elime ulaştı.

Dün pek dikkatimi çekmemişti hatta şu an bile dikkatimi zor çekiyor ve kameraya almak neredeyse imkansız bir ölü pikselimsiyle karşı karşıyayım.

Tam olarak ölü pixel mi yoksa VA panellerle ilgili genel bir durum mu çözemedim. O yüzden makro kamerayla çektiğim görüntüleri sizinle paylaşmak istiyorum.

/////////

Öncelikle monitör gerçekten güzel ve makro çekim olduğu için pikseller çok belirgin olmuş. Bu yüzden monitörün pixel yoğunluğunu bu resime bağlamayalım lütfen.

///////

1-) ilk resim tamamen karşıdan çekilmiş hatasız bembeyaz bir pixel şeridi.

WhatsApp Image 2021-05-19 at 13.54.01.jpeg

2-) aynı bölgede kamerayı biraz sol taraftan tutarak aldığım görüntü.

WhatsApp Image 2021-05-19 at 13.54.01 (2).jpeg

aşağıdaki beyaz çizgi farenin konumu. Bahsettiğim bölgenin hemen altına koydum daha rahat görmeniz için.

Düşünceleriniz nedir?

İyi forumlar.

Son düzenleme:
Siz ne zaman fark ettiniz bu sorunu
İlk aldığımda farklı taraflardan baktığımda farklı gözüküyordu. Daha dikkatli baktığımda bantların içine doğru birkaç piksel daha olduğunu gördüm. Üretimden böyle çıktığı için yapacak bir şey yok dedim. Zaten görünümüne veya performansına hiçbir negatif etkisi yok.

Bir şey değil.
Sizinki ölü değil ölü olursa orası direkt sönüyor ve renk vermiyor bunlar sadece solgun yani panele bağlı bir durum.

Anlaşıldı teşekkürler.

İlk aldığımda farklı taraflardan baktığımda farklı gözüküyordu. Daha dikkatli baktığımda bantların içine doğru birkaç piksel daha olduğunu gördüm. Üretimden böyle çıktığı için yapacak bir şey yok dedim. Zaten görünümüne veya performansına hiçbir negatif etkisi yok.

Evet evet etkisi yok ama işte bir an şüphe ettim fakat şu an rahatladım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı