Monster Control Center overclock yapma

MSI Afterburner kullanarak yapabilirsiniz. Yalnız dikkatli olmakta fayda var cihazı pert edebilirsiniz...

Bir kere MSI ile yaptım biraz fazlaya kaçmış olabilir RAM ekran kartına beklenmedik sorun yazdı yeniden başlattı zaten başlatmadan önce ekran falan donmaya başladı.

Bir kere MSI ile yaptım biraz fazlaya kaçmış olabilir RAM ekran kartına beklenmedik sorun yazdı yeniden başlattı zaten başlatmadan önce ekran falan donmaya başladı.

Laptopları overclock etmek pek iyi bir şey değildir. Öneren de yoktur zaten. Bende yapmanızı tavsiye etmiyorum.

Kontrol merkezinde "Performans Modu" yaparsanız işlemci frekansı artıyor.
Sadece Turbo moda sokuyor işlemciyi ve artı olarak daha fazla ısınıyor. Control Center üzerinden öyle bir şey mümkün değil ve ekran kartında 2 tane değer dışında değiştirmek mümkün değil. Eğer yüksek seviye bir bilgisayar olsaydı yapabilirdin belki. Mesela Predator 21x.

Son düzenleme:
Sadece Turbo moda sokuyor işlemciyi ve artı olarak daha fazla ısınıyor. Control Center üzerinden öyle bir şey mümkün değil ve ekran kartında 2 tane değer dışında değiştirmek mümkün değil. Eğer yüksek seviye bir bilgisayar olsaydı yapabilirdim belki. Mesela Predator 21x.

Masaüstü bilgisayar BIOS'u gibi kapsamlı bir OC yapamayacağı için elinde deneyip yapabileceği tek alternatif bu. Turbo Boost ile çekirdek frekansı arttırıp bazı oyunlarda performans yükseltebilir. Tabiki daha fazla frekans artışı ile beraber ısınacak. :)

Geri
Yukarı