Monster Gamepad vs Logitech F710

F710 kesinlikle o kadar etmez. Diğer gamepadlere kıyasla çok rahatsız bir kere. Monster'da baya zamlanmış ama diğer tüm ürünler zamlandığı için en mantıklısı Monster Gamepad sanırım.

Logitech kesinlikli kullanılmaz. Ya oyun oynamayı bırakırsın ya da gamepadi bi kenara atarsın. Monsterın kullandığı kasa 9.99 dolarlık çin gamepad kasası ama analog motorlarının kalitesini bilmiyorum.

Ben de ikisi de var. Hatta iki farklı gamepad daha var (bir Xbox 360 orijinal kolu, bir tane de eski Logitecth). Bununla beraber PS 4 de var. Yani düzenli olarak 5 farklı gamepad modeli ile değişip değişip her gün oyun oynuyorum.

Açık ara içlerinde en iyileri Monster ve F710'dur. Bundan iyisi Xbox One gamepad'leridir ama onlar da hem pahalılar hem de Microsoft onları saatli bomba gibi yapmış, 2. senesini doldurmadan hepsinin analog kolları kaymaya başlıyor (sonra onları da ayrıca satıyor sevgili Microsoft).

İkisinin arasında hangisi derseniz, tamamen analog kolların yerine göre seçin. Kalite ve fonksiyon olarak aralarında fark yok. Sadece Logitech'te yazılımsal olarak sol D-Pad ile sol analog tuşlarının yerini değiştirme var. Onun dışında kaliteleri, motorları, oyunların sunduğu titreşim destekleri vs hepsinde aynı. Buton ve analog kol kaliteleri de oldukça benzer ve yüksek kalite.

Geri
Yukarı