Monster laptop bakıma gönderilmeli mi?

Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Abra A7
3050 Tİ
8 GB Ram
Meslek
Video Editör
Merhaba. Elimde Monster cihaz var. Bakıma göndermek istiyorum. Bazı yerlerde ilgilenmediklerine dair, cihazın sorunlu geldiğini söyleyen kişiler gördüm. Göndermeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
6 ayda bir bakımları yapılmalı/yaptırılmalı.
Ayrıca Monster ömür boyu bakım garantisi veriyordu, yapmamaları için bir sebep yok.

5 yıl boyunca monster kullandım. Çok iyi yapıyorlar işlerini. Şöyle özetleyeyim: zamanında 8-9 aya yakın bir süre bilgisayarı bakıma götürememiştim. Yaz zamanı olduğu ve ısınmalar arttığı için media markt muadili bir yerden 100₺ civarı bir ücrete rampage'in termal macunu alıp sürmüştüm. Ne komiktir ki yeni sürdüğüm termal macun 2-3 yıl öncesinin 100₺ sine alınmış bir termal macudnan daha iyi performans veriyordu. Yanılmıyorsam artctic mx-4 kullanıyorlardı.
Olumsuz olarak yaşadığım 2 şey vardı:
1) alüminyum alaşımdan yapıldığını tahmin ettiğim beyaz vidaları sıkarken fazla sıktıkları için yediriliyordu.
2) Fanlardan birisi yağı bitmesinden doalyı çok ses yapamya başlamıştı. Bende yağ koymak istedim ama kapağı olmayan yani koyamadağınız tipten bir fandı. Bende bakıma götürdüğümde bu soruna da bakmalarını rica etmiştim. Ancak fanın içini detaylı temizleyip verdiler. Yüksek hızlarda yine cırcır ses çıkartıyordu.
Aklıma gelmişken küçük bir ek: bir keresinde benim kendi kırdığım menteşenin ekran tarafına denk gelen küçük plastik parçaya yapabilecekleri birşey varmı diye sorduğumda, ürünün plastik kasasını komple değiştirip vermişlerdi.

Bunların fazlasıyla yeterli bir fikir vereceğini düşünüyorum.

İstanbul kadıköyde bulunan teknik servisine götürüyordum. Sanırım başka bir şehirde de açtılar

Geri
Yukarı