Çözüldü Monster laptop çalışıyor ama görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Edyy

Hectopat
Monster ms-1762 laptop kullanmaktayım. Güç düğmesine basınca boş ekranda kalıyor. BIOS pilini çıkarıp takınca delete tuşuna basarak bazen zorla açabiliyorum. Yeni BIOS yüklemeye çalıştığımda update komutunu yazınca, bad command or filename "afudos" hatası alıyorum. Bilgisayarı açabildiğimde hiçbir sorun yok gayet normal şekilde çalışıyor. Nasıl düzeltebilirim açılma sorununu ?

Çözüm
Tamamen tahmin dayalı söylüyorum: Olabilir.
VBIOS'u bulduğun kaynakta diğer kullanıcıların yorumları vb. bir kaynak varsa oralardan incelemen seni sonuca daha hızlı götürebilir.

Aynı anda işlemci kullanımında da bir artış ve CPU/GPU sıcaklıklarında yukarı doğru bir hareketlilik oluyor mu? Aldığın kart eski kart ile aynı güç tüketimine mi sahip? Bunun gibi soruların da üzerinden geçebilirsin.

İşlemci ve ekran kartı aynı anda düşüşe geçiyor. İşlemci sıcaklığı 70-90 arası, ekran kartı sıcaklığı 50-65 arası oluyor. Aynı zamanda Intel ekran kartını da kullanıyor az miktarda ama düşüş olunca bütün sistem düşüyor sonra toparlıyor. Yani bütün sistem düşüyor çıkıyor.

İşlemci ve ekran kartı aynı anda düşüşe geçiyor. İşlemci sıcaklığı 70-90 arası, ekran kartı sıcaklığı 50-65 arası oluyor. Aynı zamanda Intel ekran kartını da kullanıyor az miktarda ama düşüş olunca bütün sistem düşüyor sonra toparlıyor. Yani bütün sistem düşüyor çıkıyor.

VBIOS'u yabancı bir forumdan aldım. Sorunsuz çalıştığı yazıyordu.
Durum bu.
Merhabalar tekrardan,
Sorunumu çözdüm, buraya yazmayı unutmuşum. Sorun Ec Firmware ve VBIOS düzenlemeleri ile düzeldi. Şu an bilgisayarı tam performans kullanabiliyorum. Bu dosyaları MSI formundan svet isimli kullanıcıya bağış yaparak aldım. Sorun tahmin ettiğim gibi dengesiz güç dağılımı ve sistemin gücü işlemciden kesmesi sonucu tüm sistem düşüyordu. Sorunumu hallettim, yardımcı olabileceğim arkadaşlar varsa yazabilirler.
Vbios'u bulduğun kaynakta diğer kullanıcıların yorumları vb. bir kaynak varsa oralardan incelemen seni sonuca daha hızlı götürebilir.

Aynı anda işlemci kullanımında da bir artış ve CPU/GPU sıcaklıklarında yukarı doğru bir hareketlilik oluyor mu? Aldığın kart eski kart ile aynı güç tüketimine mi sahip? Bunun gibi soruların da üzerinden geçebilirsin.

VBIOS'u bulduğun kaynakta diğer kullanıcıların yorumları vb. bir kaynak varsa oralardan incelemen seni sonuca daha hızlı götürebilir.

VBIOS'u yabancı bir forumdan aldım. Sorunsuz çalıştığı yazıyordu.
Durum bu.
Merhabalar tekrardan,
Sorunumu çözdüm, buraya yazmayı unutmuşum. Sorun Ec Firmware ve VBIOS düzenlemeleri ile düzeldi. Şu an bilgisayarı tam performans kullanabiliyorum. Bu dosyaları MSI formundan svet isimli kullanıcıya bağış yaparak aldım. Sorun tahmin ettiğim gibi dengesiz güç dağılımı ve sistemin gücü işlemciden kesmesi sonucu tüm sistem düşüyordu. Sorunumu hallettim, yardımcı olabileceğim arkadaşlar varsa yazabilirler.

Dosya Ekleri

• DSC_0300.JPG
    DSC_0300.JPG
    457,4 KB · Görüntüleme: 70
Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı