Monster laptop fan temizliği nasıl yapılır?

merxtk

Hectopat
Herkese selam. Laptopun fanı berbat halde. Fanları temizlemek istiyorum ama sökemedim. Sanırım soğutucu ile birlikte sökmem gerekiyor. Eğer sökersem tekrar takma işlemine geçince termal macun gerekir mi? Gerekirse elimde yok, o yüzden yüzeysel temizlik yapacağım. Bunun için de ne önerirsiniz?

16519199032682738535767072208259.jpg

Herkese selam. Laptopun fanı berbat halde. Fanları temizlemek istiyorum ama sökemedim. Sanırım soğutucu ile birlikte sökmem gerekiyor. Eğer sökersem tekrar takma işlemine geçince termal macun gerekir mi? Gerekirse elimde yok, o yüzden yüzeysel temizlik yapacağım. Bunun için de ne önerirsiniz?

Eki Görüntüle 1380753

Hocam Monster firmasının sanırım ömür boyu bakım garantisi vardı. Eğer öyle ise bakıma yollayabilirsiniz.

Soğutucu bloğu sökersen fanları temizlerken ortamdaki tozlar vesaire üzerine yapışacağından termal macunu yenilemen gerekebilir. Bunun yerine bir elektrik süpürgesi ve bir diş fırçası yardımıyla güzelce temizleyebilirsin.

Eki Görüntüle 1380753
Hocam eğer istanbulda ikamet ediyorsanız hiç uğraşmayın direkt olarak servise kendiniz götürün 2-3 saat içerisinde temizleyip bakım yapıp teslim ediyorlar. Macunu da değiştirip değiştirmeyeceklerini sorun değiştirirler muhtemelen.

Herkesin cevapları için teşekkürler. Şuan üniversite için başka bir şehirdeyim o yüzden servise veremedim. Macun gerektiği için soğutucu bölümünü sökmedim. Kendim yorumlardakilerinde dediği gibi kulak çubuğu ve elektrikli süpürge ile temizledim elimden geldiğince. İstanbul'a gittiğim zaman servisine vereceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı