Monster laptop HDD çıkarıp SSD eklemek mantıklı mı?

Spykee

Centipat
Arkadaşlar merhaba

Monster Abra laptop siparişi verdim 240GB SSD'nin yanına 1TB HDD ekletmiştim. Bu HDD yerine 500GB yazma ve okuma hızı daha hızlı olan bir SSD'ye çevirsem sizce doğru bir hareket olur mu?

500GB bana yeter mi çok fazla indireceğim oyun yok. Maksimum LOL, PUBG, CS GO, Bannerlord indiririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tavsiyem 240GB SSD yerine 500 SSD kullan ama depolama birimi olarak kullanacağın disk HDD olsun çünkü olası bir durumda geri getirme mümkün ama SSD'de bu mümkün olmuyor. 500 GB yeter mi sorusunu kendine sor bence kişilere göre değişir. Oyun haricinde arşiv yapmak istersin yetmez. Sadece oyun oynarsın 20 tane oyun sığar. Yani sana göre yeter mi?

Benim tavsiyem 240GB SSD yerine 500 SSD kullan ama depolama birimi olarak kullanacağın disk HDD olsun çünkü olası bir durumda geri getirme mümkün ama SSD'de bu mümkün olmuyor. 500 GB yeter mi sorusunu kendine sor bence kişilere göre değişir. Oyun haricinde arşiv yapmak istersin yetmez. Sadece oyun oynarsın 20 tane oyun sığar. Yani sana göre yeter mi?
Tahminime göre 500gb ssd yeter sadece ssd kullanmak bir problem yaratmaz sanırım?
Yazdıklarınız için 500GB SSD gayet yeterli olur. İmkan varsa SSD>HDD'den.

Boşa çıkan HDD için harici kutu alıp, değerlendirmeyi unutmayın.
Boşa çıkan porta şuan bir şey ekletemem malesef ya 240gb ssd+1Tb hdd olacak yada 500gb ssd olacak 500 lüğün yazma ve okuma hızı 240 ın 3 katı yaklasık

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı