Monster Laptop Kulaklık ve Mikrofon Sorunu

Peak2Core

Kilopat
Yer
Muğla
Merhabalar, Monster marka laptop kullanmaktayım. Sadece mikrofon jackını taktığımda mikrofon çalışıyor fakat kulaklığı takınca ses kulaklıktan değil laptopun kendisinden çıkıyor. Önce kulaklığı takıyorum ve gelen realtek ekranından kulaklığı seçiyorum. Sonra mikrofonu takıp gelen ekrandan mikrofonu seçiyorum. Fakat herhangi bir ses dosyası açtığımda ses direkt olarak laptopumdan çıkıyor. Kulaklığımın markası Logitech G231. Ekte verdiğim resimlerde de görüldüğü üzere kulaklığın kendi kutusundan çoğaltıcı çıkıyor. Yardım ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim, iyi akşamlar.

Not: Ayrıca kulaklık girişinden kırmızı ışık çıkıyor. Ne anlama geliyor bilen birisi söylerse bilgilenirim.
IMG_9635.JPG
IMG_9636.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Realtek kontrol panelinden ' Ön panel jak saptamasını engelleyin ' kutucuğunu aktif edin.

Sarı dosya ikonu var, ona tıkla. Konnektör ayarları çıkacak. Ön panel jak saptamasını engelleyin ' kutucuğunu aktif edin.

EO0vk.png

Not: Ayrıca kulaklık girişinden kırmızı ışık çıkıyor. Ne anlama geliyor bilen birisi söylerse bilgilenirim.

Realtek kontrol panelinden ' Ön panel jak saptamasını engelleyin ' kutucuğunu aktif edin.

Sarı dosya ikonu var, ona tıkla. Konnektör ayarları çıkacak. Ön panel jak saptamasını engelleyin ' kutucuğunu aktif edin.

Eki Görüntüle 525821

Merhaba, öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Ekte de belirttiğim gibi o şekilde bir seçenek çıkmıyor.
Screenshot_18.png

Ayarlar>Sistem>Ses Çıkış cihazınızı seçin '' Hoparlör (Realtek High Definition Auido) '' olarak ayarlayın.

Kulaklık jakını taktığınızda gelen seçeneklerden, Hoparlörü seçmeyi deneyin.

Eki Görüntüle 526470

Sürücü güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Sürücü bağlantısı

Realtek High Definition Audio 6.0.8899.1 WHQL
İki adımı da denedim ama işe yaramadı hocam. Tek çare harici USB kulaklık almak. Steelseries Arctis 5 kulaklık almayı düşünüyorum, tavsiye eder misiniz? Birde standart kulaklığı mı alayım yoksa 2019 edition sürümünü mü alayım? Teşekkürler.

İki adımı da denedim ama işe yaramadı hocam. Tek çare harici USB kulaklık almak. SteelSeries Arctis 5 kulaklık almayı düşünüyorum, tavsiye eder misiniz? Bir de standart kulaklığı mı alayım yoksa 2019 Edition sürümünü mü alayım? Teşekkürler.

Bu konuda hiçbir fikrim yok doğrusu. Konu açarak, kullanan arkadaşların fikrini almanız sizin için daha iyi olacaktır.

Son tavsiyeler

Sanırım bu markanın laptop cihazlarında jak sorunu kronik. İnternet üzerinde fazla şikayet var. Bana kalırsa yeni kulaklık pek fayda vermeyecek gibi. Harcama yapmadan önce, farklı kulaklıklar üzerinde deneme yapın derim.
Bulabilirseniz eğer, USB girişi olan bir kulaklık ile deneme yapmanız.

Bu konuda hiçbir fikrim yok doğrusu. Konu açarak, kullanan arkadaşların fikrini almanız sizin için daha iyi olacaktır.

Son tavsiyeler

Sanırım bu markanın laptop cihazlarında jak sorunu kronik. İnternet üzerinde fazla şikayet var. Bana kalırsa yeni kulaklık pek fayda vermeyecek gibi. Harcama yapmadan önce, farklı kulaklıklar üzerinde deneme yapın derim.
Bulabilirseniz eğer, USB girişi olan bir kulaklık ile deneme yapmanız.
Teşekkür ederim yardımlarınız için, USB kulaklık deneyip son duruma göre yeni bir kulaklık ya alacağım ya böyle devam edeceğim.

Merhabalar, Monster marka laptop kullanmaktayım. Sadece mikrofon jackını taktığımda mikrofon çalışıyor fakat kulaklığı takınca ses kulaklıktan değil laptopun kendisinden çıkıyor. Önce kulaklığı takıyorum ve gelen realtek ekranından kulaklığı seçiyorum. Sonra mikrofonu takıp gelen ekrandan mikrofonu seçiyorum. Fakat herhangi bir ses dosyası açtığımda ses direkt olarak laptopumdan çıkıyor. Kulaklığımın markası Logitech G231. Ekte verdiğim resimlerde de görüldüğü üzere kulaklığın kendi kutusundan çoğaltıcı çıkıyor. Yardım ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim, iyi akşamlar.

Eki Görüntüle 524229Eki Görüntüle 524230

Benimde mikrofon hiç ses vermiyor bazen 1 2 gün çalışıyor sonra birden gidiyor ne yaptıysam olmadı servise vermeyi düşünüyorum. bi ara harici ses kartı ile sorunsuz kullanıyordum o da bozulunca şimdi kafaya taktık aynı şekilde çözebilirim ama 7bin tl verdiğim pc de harici ses kartı ile de uğraşmak istemiyorum. sen bir çözüm bulabildin mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı