Monster laptoplarda Tongfang ve Clevo

pA7z

Femtopat
Monster markalarda bu iki kasa türünden hangisini önerirsiniz? Gerçekten birbirinden farklı gözle görülür özellikler var mı?

Özellikle Clevo kasalarda anakart sorunu olduğu söyleniyor.

Monster'ın laptop kapağında iki yeşil çizgi olanlar Clevo oluyor. Düz kapak tasarımı olanlarda ise Tongfang oluyor. İkisini öyle ayırt edebilirsin. Aşağıda örnek vereceğim. Benim önerim TongFang olacaktır. Isınma sorunu az olan ve daha iyi olan modelidir Monster laptopların içinde. Bu linktekiler sadece resimlerden iki farkı ayırt etmek için aşağıdaki resimlerin laptopların linki. Başka modellerinde bu detaya dikkat ederek alırsan senin için iyi olacaktır.

TongFang kasa: Abra A5 V18.2 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
1701343216327.png

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Clevo kasa: Abra A5 V17.1 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
1701343238494.png

Düşündüğün ürünleri atarsan ona göre yorum yapılabilir.
Tulpar T7 V20.5.6 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
Monster'ın laptop kapağında iki yeşil çizgi olanlar Clevo oluyor. Düz kapak tasarımı olanlarda ise Tongfang oluyor. İkisini öyle ayırt edebilirsin. Aşağıda örnek vereceğim. Benim önerim TongFang olacaktır. Isınma sorunu az olan ve daha iyi olan modelidir Monster laptopların içinde. Bu linktekiler sadece resimlerden iki farkı ayırt etmek için aşağıdaki resimlerin laptopların linki. Başka modellerinde bu detaya dikkat ederek alırsan senin için iyi olacaktır.

TongFang kasa: Abra A5 V18.2 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
Eki Görüntüle 2036165
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Clevo kasa: Abra A5 V17.1 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
Eki Görüntüle 2036166
Çok teşekkürler. Peki anakart gibi donanım sıkıntıları daha çok Clevo’da mı yaşanıyor bir bilgin var mı?

Tulpar T7 V20.5.6 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Çok teşekkürler. Peki anakart gibi donanım sıkıntıları daha çok Clevo’da mı yaşanıyor bir bilgin var mı?
Kendim Monster kullanmıyorum. Asus ROG Strix G15 RTX 3060 Laptop sahibiyim. O yüzden sana net bir şey diyemem. Sadece ikisinin arasındaki kasa farkını ve sıcaklık değerlerine kullanan arkadaşlarım sayesinde az çok hakimim. Ama duyduğum kadarıyla Monster'da TongFang kasa varsa düşünmeden alın dediklerini biliyorum. Clevo'ya olumlu bakanı ben görmedim şahsen. Üstteki arkadaşın da dediği gibi RTX 40 serisi altındaki laptoplara bakma bile.

3060 eskide kaldığı için mi diyorsunuz yoksa donanım olarak sıkıntılı mı? Çok oyun oynamıyorum ben fm cs valorant çok zorlasam bf.
Bu arada tongfang kasa bu.
Alacaksan Tulpar T5 V23.2 al, hem daha ucuz hem de yeni. Aldıktan sonra işlemcinin termal macununu değiştirmen gerek ayrıca.

Anladım senin dediğin bilgilere göre attığım linkteki laptop tongfang ama ikinizde 40 altına alma diyorsunuz öyleyse başka modellere bakayım. Sağolun.
Kendim Monster kullanmıyorum. Asus ROG Strix G15 RTX 3060 Laptop sahibiyim. O yüzden sana net bir şey diyemem. Sadece ikisinin arasındaki kasa farkını ve sıcaklık değerlerine kullanan arkadaşlarım sayesinde az çok hakimim. Ama duyduğum kadarıyla Monster'da TongFang kasa varsa düşünmeden alın dediklerini biliyorum. Clevo'ya olumlu bakanı ben görmedim şahsen. Üstteki arkadaşın da dediği gibi RTX 40 serisi altındaki laptoplara bakma bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı