Monster Notebook Pişmanlıktır

Yaklaşık 2 sene önce ₺6.500'e aldığım Abra A7 V12.1 modelli laptop'u iki haftalık aradan sonra açmak istediğimde açılmadı, dedim ki herhalde şarjı felan bitti şarja takayım açılır. Şarja taktım fakat normalde yanması gereken yeşil ışık göstergeleri yanmıyordu. Şikayet var'a yazdım ve cihazı teknik servise getirmemi önerdiler.

Cihazı servise götürdüm ve aradan 5-6 gün geçtikten sonra beni aradılar ₺3.600 masraf çıktı diye. Anakartı yanmış ve değiştirilmesi gerekiyormuş dediler. Başta tamir ücreti fazla diye aklıma yatmadı ama sonrasında başka çare olmadığı için ücreti ödeyeceğimi onayladım ve cihazın servis işmeleri devam etti.

Bu masrafdan 3 gün sonra beni tekrardan aradılar teknik servis için. Dediler ki:
- "Semih bey sizi teknik servisteki cihazınızın güncel durumunu söylemek için aradım, yaptığımız ilk görüşmede size ₺3.600 anakart tamir ücreti var demiştik fakat size yanlış bilgi verdik. O ₺3.600 ekranın açılmamasından kaynaklı, ekran için vereceğiniz ücret, ayriyeten anakart yanması için de ₺9.000 bir ücret var. Yani toplamda ₺12.600 bir servis ücretlendirilmesi mevcut."

Siz şaka mısınız dedim, ben zaten zamanında laptopu ₺6.500 'ye almışım, laptopun 2 katı fiyatına neden tamir ücreti vereyim dedim ve servis ücret ödemesini reddettim. Üstelik ürün en son benim elimdeyken ekranda hiçbir problem olmazken teknik serviste ekran için ₺3.600 para istenmesi beni şaşırttı. Kendileri ekranda sorun çıkarıyorlar ondan sonra tamir ücretini kullanıcıya kitliyorlar, bu mu yani Monster'ın satış politikası?

Ben bunlara ürün garanti kapsamındayken kaç defa uyardım, bakın laptop çok ısınıyor, en dandik 2-3 GB lık oyunlarda (TrackMania) bile 95 dereceyi görüyor dedim. Bir çaresini bulun dedim servise yolladım, yaptıkları sadece fan temizliği felan filan. Servisten geldikten sonra ısınma hala devam ediyordu, Chrome' da gezerken bile 60-70 derece civarında seyrediyordu. Teknik servisi aradım tekrardan ama yetkili kişi: "Cihazı eğlence modunda kullanmalısınız, biz onu öneriyoruz." diye absürt bir yanıt verdi. Ya dostum ben bilmiyor muyum cihazı hangi modda kullanacağımı, içini açıp donanımsal olarak bir hata var mı diye bakacağınıza şu modda çalıştırın diyorsunuz. E noldu sonrasında, garanti bitti 1 ay sonra ana kart yandı, ben dedim bunlara ama dinlemediler, suç benim mi şimdi?

Bana soracak olursanız bu monster'ların ömrü garanti bitene kadar arkadaşlar. Alacak arkadaşları da uyarıyorum şimdiden 2 sene sonra garanti bittikten sonra laptopun kendi fiyatının 2 katı fiyatına tamir ücreti ödemek istemiyorsanız hemen atlamayın monster alacağım diye. Yok servisi böyle iyi, yok ömür boyu bakım var, neymiş efendim her oyunu açıyormuş, oynayamadığınız oyunda iade garantisi. Arkadaşlar inanmayın böyle dediklerine. Sizin ile ilgilenme süresi sadece garanti bitene kadar.

Son olarak laptopu mahalle bilgisayarcısına götüreceğim son bir şans için, içinde önemli bazı dosyalar vardı, bilmiyorum ana kart yanınca verileri kurtarma şansı oluyor mu?

Ben şimdi bu pert laptopu nasıl elimden çıkarabilirim, parçalarını felan satsam olur mu acaba?

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Bilgisayarın ssd mi harddisk mi var bilmiyorum ama harddisk varsa harddiski söküp verilere ulaşabilirsiniz ama 70-80 TL lik bir parça almanız gerekiyor ssd için de durum aynı

@bugra278 SSD zarar gördüyse verilere ulaşamazsınız.

Benim de Monster Abra A5 13.1.1 im var garantisi bu yılın haziran ayında bitti ve yine garantisi bittikten bir iki hafta sonra menteşe kendi kendine sertleşip ekranı kırdı teknik servisi aradık getirin bakalım dediler neyse ben götürmedim nasıl bir şey diyeceklerini bildiğim için kendim tamir ettim ekranın internetten 0 ıni buldum 1500 lira adamlar bana 3000 lira teklif etmişlerdi ben bilgisayarı aldığımda 4500 liraydı neyse bende şikayetçiyim Monster dan ayrıca hoca sen bilgisayın arkasını aç senin harddisk büyük ihtimalle M2 büyük ihtimalle çubuk gibi bir harddisk bulacan o bozulmamış tır çıkarıp başka bı bilgisayarına takarak içindeki verileri alabilirsin eğer takaxağın bilgisayarın M2 girişi yoksa bı 50 TL ye dönüştürücü alıp taşınabilir harddisk olarak kullana bilirsin

Abi şimdi C diskinde kileri kurtara bilirsin bilgisayarın arkasını aç arkada çubuk şeklinde bir M2 harddisk olucak işte O c harddiski çıkarıp başka bı bilgisayarına takip kullana bilirsin verilerini almak için
Ha başka bilgisayarında onu takmak için yer yoksa 50 TL ye dönüştürücü alıp taşınabilir harddisk olarak kullana bilirsin. M2 bin tipi fotoğraftaki gibi olamlıEki Görüntüle 1511294

Mümkün kardeşim takip çıkarıla bilir ben kendimkini çıkardım başka bilgisayarda kullanıyorum
Sağolun hocam, çok teşekkürler cevap için

Ekranı kendilerinin bozduklarını verirken bir sorun olmadığını elinizde sadece anakart hasarlı diye belge olduğunu ( size teknik servise kabul belgesi veriyorlar ) ve ekranı yapmazsalar mahkemeye gideceğinizi söyleyin. Büyük ihtimalle ekrank onlar bozdu.

Teknik servise verirken ekranın sağlam olduğunu ve bozulduysa bunu kendilerinin yaptığını söyleyin. Ekranın bozuk olmadığına dair elinizde şuan belge var. Sadece anakart hasarlı diyor. Mahkemeye gideceğinizi söyleyin. Ben tüketici haklarına gideceğim diyerek sorunumu çözdürmüştüm. Alican diye biri çalışıyor orada o beni eğer şikayet var ve bu sitedeki yerlerden şikayetimi kaldırmazsam cihazımı garanti dışına bırakacaklark konusunda tehtit etmişti :D Monsterdan uzak durun.

Abartmaya gerek yok MSI'ın hatalı tasarım modelleri olmadı mı geçmişte? GP olunca Tongfang'mı oluyor niye araştırayım, demagoji ile reklam yapılmaz farklı metodlar var araştır.
Sen çok yanlış anladın. Monster'in kullandığı 3 farklı kasa var. Clevo, TongFang ve MSI. Clevo aralarında en kötüsü. TongFang genel olarak daha az sorun çıkartan kasa türü. MSI kasa olanlar ise doğrudan MSI GP76'nın Monster logolu hali zaten zaten. Örneğin Abra A7 V12 modeli Clevo kasa. A7 V11 ve A5 V18 TongFang. Tulpar'ın da çoğu modeli TongFang. MSI kasalı olan T7 V25'e bir bak.

2016'da aldım, tepe tepe kullandım, bilgisayar günlerce yük altında kullanıldı ama şu gün hala çalışır durumda benimkisi. Evet akranlarına göre daha kalitesiz ama sizin şansınıza belki bozuk ürün gelmiştir ve o da 2 sene dayanabilmiştir. Geçmiş olsun hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı