Monster T7 v20.3 mavi ekran hatası "WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR"

İşletim sistemi
Windows 10

yabaman

Hectopat
RAM
16
Ekran kartı
3060 laptop
İşlemci
i7 11750H
Merhaba, Monster T7 v20.3 bilgisayarımda "WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR" hatası alıyorum.
Son zamanlarda çok sık mavi ekran almaya başladım özellikle video izlerken ders kaydı izlerken oluyor, bilgisayarı kilitliyorum gidiyorum bir geliyorum yine mavi yemiş arada sırada nadirde olsa oyunlarda da mavi ekran yiyorum. Ekran kartları güncel, Wi-Fi, Bluetooth güncel ayrıca şu an sadece BIOS'tan NVIDIA ekran kartını açtım Intel'i iptal ettim. Yine aynı sorun devam ediyor. Ayrıca NVIDIA ekran kartı için temiz kurulum yaptım defalarca, format attım maalesef durumu çözemedim.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Son 6 minidump dosyasını aşağıda bulabilirsiniz.

Merhaba.

Aldığınız hatanın aslında birden fazla sebebi var ama sanırım siz en çok rastlanan nedenden dolayı almışsınız. Chipset sürücüsü.

MediaFire üzerine yüklemiştim, oradan indirebilirsiniz.
Technopat'ın da çektiği kaynaklardandır, güvenebilirsiniz.

HWMonitor var sanırım bir de sistemde. Çok mühim değil ama gördfüğüm için söylemek istedim.

Bir de ses sürücünüzü güncelleyeceksiniz.

Son olarak NVIDIA ekran kartı sürücünüzü de DDU ile kaldırıp uygun olan en güncel sürümü yükleyin.

Efendim teşekkür ederim vakit ayırıp incelediğiniz için. Chipset Driver'ını şimdi kurdum bakalım yeniden bir mavi ekran vakası olup olmayacağını gözlemleyeceğim. HWiNFO'yu sistemde bir sorun var mı acaba diye sıcaklıklara bakmak için kullanmıştım.

Tahminime göre garantisi vardır. Müşteri hizmetleri ile konuşmayı deneyin. Ben de bir kere bu hatayı almıştım fakat bir daha almadığım için üzerinde durmamıştım.

Tahminime göre garantisi vardır. Müşteri hizmetleri ile konuşmayı deneyin. Ben de bir kere bu hatayı almıştım fakat bir daha almadığım için üzerinde durmamıştım.
Evet şubat ayına kadar var ama maalesef yurt dışında okuduğum için gidemiyorum. Türkiye'ye şubatta sonu gibi döneceğim tam o sırada da garantisi bitiyor ne yapsam bilemedim.

Merhaba.

Aldığınız hatanın aslında birden fazla sebebi var ama sanırım siz en çok rastlanan nedenden dolayı almışsınız. Chipset sürücüsü.

MediaFire üzerine yüklemiştim, oradan indirebilirsiniz.
Technopat'ın da çektiği kaynaklardandır, güvenebilirsiniz.

HWMonitor var sanırım bir de sistemde. Çok mühim değil ama gördfüğüm için söylemek istedim.

Bir de ses sürücünüzü güncelleyeceksiniz.

Son olarak NVIDIA ekran kartı sürücünüzü de DDU ile kaldırıp uygun olan en güncel sürümü yükleyin.

Yok hocam maalesef , dediklerinizi hoparlör driverı hariç yaptım aynı şekilde mavi ekran sorunu devam ediyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı