Monster Tulpar 19.3 oyunlarda düşük GPU ve CPU kullanımı

LockDownTR

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Fizyoterapist-EGM
Merhaba.
Cihazım şu şekildedir.
Dual Channel 16 GB RAM.
GTX 1660 Ti.
250 Samsung SSD.
i7 9750.
144 Hz ekran.
Çoğu oyunda GPU kullanımım %60 70 civarında ve işlemci %30 40 civarı ve cihazım 5 aylık. Oyun modunu kapattım, NVIDIA denetim masasından yüksek performans GPU seçildi ve bilindik birçok performans ayarı yapıldı ama durum aynı. Bilgisi olanlar yardımcı olacaklar var mı acaba iyice canımı sıkmaya başladı.
Ekran kartı sıcaklığım 70 derece civarı ve işlemci 80 civarında.

Hocam gerektiği kadarını kullanırlar. Ne oynuyorsunuz ? FPS düşük mü ? Gördüğüm kadarıyla darboğaz söz konusu değil. Mesela Papers Please adlı oyunda %100 kullanım bekleyemeyiz ama Battlefield V gibi bir oyunda Papers Please adlı oyuna göre daha yüksek olacaktır.

Merhaba.
Cihazım şu şekildedir.
Dual Channel 16 GB RAM.
GTX 1660 Ti.
250 Samsung SSD.
i7 9750.
144 Hz ekran.
Çoğu oyunda GPU kullanımım %60 70 civarında ve işlemci %30 40 civarı ve cihazım 5 aylık. Oyun modunu kapattım, NVIDIA denetim masasından yüksek performans GPU seçildi ve bilindik birçok performans ayarı yapıldı ama durum aynı. Bilgisi olanlar yardımcı olacaklar var mı acaba iyice canımı sıkmaya başladı.
Ekran kartı sıcaklığım 70 derece civarı ve işlemci 80 civarında.
Gerektiği kadarını kullanır demiş bir hocam ve çok doğru demiş aslında oyunları işlemci az kullanırken oynatmak daha iyidir bunu olumsuz bir yan olarak görme dostum.Hatta laptop u yüksek performans a alırsan işlemci kullanımı daha da düşücektir. Bir de aklıma gelmişken diyeyim eğer oyunlarda fps i sabitlediysen de işlemci kullanımı ona göre davranır aklında olsun. Mesela 120 fps e kadar akıcılık alabiliyorsun oyunda ama sen 60 fps e sabitlersen işlemci daha az çalışır.Umarım aydınlatabilmişimdir

Oyunlarım basit oyun değil ama arkadaşlar. Dayz,pubg,rust gibi oyunlar oynuyorum. Gpu kullanımı %70 80 100 110 fps alıyorum 144 hz alamıyorum ve işlemci kullanımı düşük. Pubg gibi bir oyunda oyun sonuna doğru 4 kişilik modda 80 fps alıyorum. Ayarlarım kenar yumuşatma ultra görüş açısı orta hareket bulanıklığı açık. Diğerleri very low. Anormal şeyler var arkadaşlar

Cihaz sıcaklığı ne durumda ? En son ne zaman temizlediniz ? Bilgisayarda virüs olabilir taratmanızı tavsiye ederim. Ya da arkada açık kalmış bir uygulama olabilir ve bu epey bir etkiliyor olabilir. Ayrıca sisteminizin belki de alması gereken FPS değerlerini alıyorsunuzdur, hiç araştırdınız mı nasıl bir değer almalıyım diye ?

Cihaz sıcaklığı ne durumda ? En son ne zaman temizlediniz ? Bilgisayarda virüs olabilir taratmanızı tavsiye ederim. Ya da arkada açık kalmış bir uygulama olabilir ve bu epey bir etkiliyor olabilir. Ayrıca sisteminizin belki de alması gereken FPS değerlerini alıyorsunuzdur, hiç araştırdınız mı nasıl bir değer almalıyım diye ?
Hocam almam gereken fps değerleri daha yüksek ayrıca laptopu ilk aldığımda böyle sorunlar yoktu.Daha yüksek işlemci ve ekran kartı kullanımı ile +140 fps alıyordum.Temiz kurulum yaptım orjinal Windows kullanıyorum.Windows veya ekran kartı driverlerinden dolayı olabilir sanıyorum ama çok can sıkmaya başladı.Eskiden aldığı fps değerlerini görememek üzüyor. 7 aylık cihaz henüz.

Hocam almam gereken fps değerleri daha yüksek ayrıca laptopu ilk aldığımda böyle sorunlar yoktu.Daha yüksek işlemci ve ekran kartı kullanımı ile +140 fps alıyordum.Temiz kurulum yaptım orjinal Windows kullanıyorum.Windows veya ekran kartı driverlerinden dolayı olabilir sanıyorum ama çok can sıkmaya başladı.Eskiden aldığı fps değerlerini görememek üzüyor. 7 aylık cihaz henüz.
Hiç genel temizlik yaptınız mı ? Tahminim yapmadınız. Şöyle güzelinden bir genel temizlik yaptıktan sonra fıstık gibi olur cihaz aynı sorundan bende şikayetçiydim 20 FPS iken 90 FPS gördüm devasa farklar olabilir. Cihazın hava çıkışlarına falan dikkat edin kullanım esnasındayken nefes alabilecek şekilde olsun.

Hiç genel temizlik yaptınız mı ? Tahminim yapmadınız. Şöyle güzelinden bir genel temizlik yaptıktan sonra fıstık gibi olur cihaz aynı sorundan bende şikayetçiydim 20 FPS iken 90 FPS gördüm devasa farklar olabilir. Cihazın hava çıkışlarına falan dikkat edin kullanım esnasındayken nefes alabilecek şekilde olsun.
Yakın zamanda servise göndermeyi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı